1980 yılı Kırklareli doğumlu olan BABAR, emniyet mensubu bir ailenin evladı olarak 1992 yılında Bayrampaşa Kartaltepe Mahallesi'ne yerleşmiştir. İlk ve ortaöğrenimini Kartaltepe Oğuzhan Ortaokulu, lise öğrenimini Bayrampaşa Tuna Lisesi'nde tamamlayan BABAR, lisans eğitimini yarım bırakmak zorunda kalarak iş hayatına atılmıştır.

Ticaret hayatında, uzun yıllar Elektrik Taahhüt sektöründe hizmet veren bir firmada yurt içi ve yurt dışı projelerde yönetici ve proje sorumlusu olarak görev yapan BABAR, halen Elektrik Proje ve Taahhüt sektöründe hizmet veren bir firmanın sahibidir. Ticari hayatına kendi firmasında devam eden BABAR, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nde eğitimine devam etmektedir.

Siyaset ve ticaretin yanında sivil toplum kuruluşlarında da yer alan BABAR, çok sayıda dernek ve sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevler almıştır.

2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Büyükşehir ve Bayrampaşa Belediye Meclis üyesi seçilen BABAR Cumhuriyet Halk Partisinden istifa ederek İYİ Parti Meclis üyesi olarak görevini sürdürmektedir. BABAR, Bayrampaşa Belediye Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu ile Engelliler Komisyonu üyesidir.

Tufan BABAR, evli ve 2 çocuk sahibidir.

Tufan BABAR (İYİ Parti)

Logolar
ATİLA AYDINER

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2021

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

ATİLA AYDINER