Recep Türkoğlu Spor Salonu açıldı

  • 03.09.2021 11:02

Bayrampaşa Belediyesi’nin baştanbaşa yenilediği Recep Türkoğlu Spor Salonu Belediye Başkanı Atila Aydıner’in de katıldığı törenle hizmete açıldı. Törende konuşan Başkan Aydıner, “Konu spor olunca bizim söyleyecek çok fazla sözümüz oluyor. Futbol da, basketbol da, okçuluk da, yüzme de dünya yıldızlarımız ve büyük başarılarımız var” dedi.

Recep Türkoğlu Spor Salonu açıldı

Spora yatırım yapmaya devam eden Bayrampaşa Belediyesi, Şehit Kamil Balkan İlkokulu’nun spor salonunu baştanbaşa yeniledi. Eğitimci ve antrenör olan Bayrampaşalı Recep Türkoğlu’nun ismi verilen salon, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in de katıldığı törenle hizmete açıldı.

Törende konuşan Başkan Aydıner, “Konu spor olunca bizim söyleyecek çok fazla sözümüz oluyor. Futbol da, basketbol da, okçuluk da, yüzme de dünya yıldızlarımız ve büyük başarılarımız var. Bu başarıların mimarlarından biri de çok kıymetli Hocamız Recep Türkoğlu. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Hocamızın ismini taşıyan bu güzel salonun ilçemiz, okulumuz ve sevgili çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyorum. İlçemiz için canla başla çalışmaya; spora ve sporcuya yatırım yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Törene Başkan Aydıner’in yanı sıra AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri, mahalle muhtarları, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

RECEP TÜRKOĞLU KİMDİR?

Recep Türkoğlu, 1946 yılında, Sırbistan’ın Sancak bölgesinde yer alan Yeni Pazar’da dünyaya geldi. 1959 yılında Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi’ne yerleşti. Eğitimini Türkiye’de tamamlayan Türkoğlu, 1969 yılında Şehit Kamil Balkan İlkokulu’nda öğretmen olarak göreve başladı.

Spora oldukça ilgi duyan Türkoğlu, kendisi gibi sporcu çocuklar ve gençler yetişmesi için büyük bir mücadele verdi. Kros, puanlı pist, basketbol, voleybol, hentbol, masa tenisi ve satranç olmak üzere toplam 7 branşta takımlar kurarak öğrencileri liglere hazırladı.

24 yıl sınıf öğretmenliği, 35 yıl da antrenörlük yapan Türkoğlu, çalıştırdığı takımlarla birlikte ulusal çapta çok sayıda şampiyonluğa ve çeşitli derecelere imza attı.

Türkoğlu, ülke ve dünya çapında büyük başarılar göstermiş Hülya Erden, Semih Erden ve Hidayet Türkoğlu gibi çok sayıda sporcunun da yetişmesine katkı sundu.

Bugüne kadar birçok spor kulübünde görev alan Türkoğlu, halen Yıldırım Bosna Basketbol Takımı’nı çalıştırmaktadır.

 

 

 

İÇERİK GALERİ

Logolar
HASAN MUTLU

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2024

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

HASAN MUTLU