Uzm. Dr. Recep ÖZTÜRK, 1953 yılında Makedonya’nın Pirlepe şehrinde dünyaya geldi. Dönemin zorlu koşulları ve siyasi çalkantıları nedeniyle, 1960 yılında ailesiyle birlikte Bayrampaşa’ya göç etti. Öztürk, Bayrampaşa Yahya Kemal İlkokulu ve Şehremini Ortaokulu’nda okudu. Pertevniyal Lisesi’nde okurken doktor olmaya karar verdi ve Türkiye’nin en prestijli tıp fakültesi Çapa’ya gitmeye hak kazandı.

Çapa Tıp Fakültesi’nden mezun olmasının ardından bir süre burada asistanlık yaptı. Doğubayazıt’taki mecburi hizmetini ‘başhekim’ olarak tamamladı. İstanbul Dr. Siyami Ersek Hastanesi’nde Kardiyoloji ve İç Hastalıkları bölümünde asistanlık, başasistanlık, klinik şefliği, şef yardımcılığı ve eğitim görevlisi olarak uzun yıllar çalıştı.

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu (RUBAFED), Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Pirlepeliler Derneği üyesi olup ve birçok STK’da çeşitli kademelerde görevler almış, Bayrampaşa Spor Kulübü'nde yöneticilik yapmıştır. 

Bayrampaşa’da tabiri caizse dokunmadığı hane kalmayan Dr. Recep Öztürk, kamu sağlığı ve kültürel alanda sahada birçok çalışma yürütmektedir.

RECEP ÖZTÜRK (CUMHURİYET HALK PARTİSİ)

Logolar
HASAN MUTLU

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2024

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

HASAN MUTLU