1981 İstanbul Bayrampaşa doğumlu olan Recep KURTULUŞ 1955 yılında Kosova'dan ana vatana göç eden rumeli muhaciri bir ailenin ferdidir. Bayrampaşa Ahmet Haşim İlköğretim Okulu'nda ilkokul eğitimini tamamlayan KURTULUŞ, ortaokul eğitimini Fatih Neslişah Ortaokulu'nda, lise eğitimini ise Kadırga Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamlamıştır.

2009-2014 yılları arasında Bayrampaşa Belediye Meclis üyeliği görevinde bulunan KURTULUŞ, Belediye Meclisinde Tarife, Hukuk, Sağlık, Çevre, Gençlik ve Spor, Engelliler ve Dış İlişkiler Komisyonlarında görev yapmıştır. 2019 yılı Mahalli İdareler Seçiminde tekrar Bayrampaşa Belediye Meclis üyesi seçilen KURTULUŞ, Meclis Sağlık Komisyonu Başkanlığı yapmaktadır ve aynı zamanda Türk Dünyası Belediyeler Birliği üyesidir.

Sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulunan KURTULUŞ, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları Kurucu Başkanlığı yapmış ve halen aktif olarak üst yönetim kurulunda görev almakta olup Kosova Ferizay Kültür ve Dayanışma Derneği kurucu üyesidir.

Recep KURTULUŞ, evli ve iki çocuk sahibidir.

Recep KURTULUŞ (Adalet ve Kalkınma Partisi)

Logolar
ATİLA AYDINER

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2021

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

ATİLA AYDINER