Recep Hoca’ya büyük onur

  • 03.09.2021 11:02

Yeni yüzüyle 2022 yılında yeniden hizmete açılan Bayrampaşa Spor Kompleksi’ne, İBB Meclisi’nde alınan kararla, ülke ve dünya çapında büyük başarılar göstermiş çok sayıda sporcu yetiştiren eğitimci ve antrenör Recep Türkoğlu’nun adı verildi.

Recep Hoca’ya büyük onur

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’ne verilen teklifle, Bayrampaşa Muratpaşa Mahallesi’ndeki Bayrampaşa Spor Kompleksi’nin adı “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Recep Türkoğlu Spor Kompleksi” olarak değiştirildi. 

Bayrampaşa’da uzun yıllardır faaliyette olan Tuna Spor Kompleksi, İBB tarafından yenilenerek 2022 yılında yeniden hizmete açılmış ve adı Bayrampaşa Spor Kompleksi olarak değiştirilmişti.

RECEP TÜRKOĞLU KİMDİR?

Recep Türkoğlu, 1946 yılında, Sırbistan’ın Sancak bölgesinde yer alan Yeni Pazar’da dünyaya geldi. 1959 yılında Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi’ne yerleşti. Eğitimini Türkiye’de tamamlayan Türkoğlu, 1969 yılında Şehit Kamil Balkan İlkokulu’nda öğretmen olarak göreve başladı. 

Spora oldukça ilgi duyan Türkoğlu, kendisi gibi sporcu çocuklar ve gençler yetişmesi için büyük bir mücadele verdi. Kros, puanlı pist, basketbol, voleybol, hentbol, masa tenisi ve satranç olmak üzere toplam 7 branşta takımlar kurarak öğrencileri liglere hazırladı. 

24 yıl sınıf öğretmenliği, 37 yıl da antrenörlük yapan Türkoğlu, çalıştırdığı takımlarla birlikte ulusal çapta çok sayıda şampiyonluğa ve çeşitli derecelere imza attı.

Türkoğlu, ülke ve dünya çapında büyük başarılar göstermiş Hülya Erden, Semih Erden ve Hidayet Türkoğlu gibi çok sayıda sporcunun da yetişmesine katkı sundu. 

Bugüne kadar birçok spor kulübünde görev alan Türkoğlu, halen Yıldırım Bosna Basketbol Takımı’nı çalıştırmaktadır. 

 

 

Logolar
HASAN MUTLU

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2024

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

HASAN MUTLU