Millet Bahçesi tamamlandı, sıra açılışta

  • 03.09.2021 11:02

Bayrampaşa’da inşa edilen bölgenin en büyük Millet Bahçesi, yüklenici firma tarafından tamamlanarak Bayrampaşa Belediyesi’ne teslim edildi. Bölgeye ve İstanbul’a nefes aldıracak 45 bin metrekarelik dev Millet Bahçesi’ni yeşil bir miras olarak Bayrampaşa halkına hediye etmenin mutluluğu içinde olduklarını belirten Başkan Atila Aydıner, “Çok çalıştık, çok mücadele ettik. Betona değil yeşile ve geleceğe yatırım yaptık. Bu projemizi de hamdolsun başarıyla tamamladık. Çok yakın bir zamanda hizmete sunacağımız Millet Bahçemiz komşularımızın yaşamına renk katacak, Bayrampaşa’mız Millet Bahçesi ile anılır olacak ve gelecek kuşaklara çok güzel bir miras olarak kalacak” dedi.

Millet Bahçesi tamamlandı, sıra açılışta

Başkan Aydıner: Söz verdik, yaptık… Bayrampaşa’mıza 45 bin metrekarelik dev bir Millet Bahçesi kazandırdık

TOPLAM 15 FONKSİYONLU

İstanbul Bayrampaşa Kartaltepe Mahallesi’ndeki eski Pancar Motor Fabrikası alanında inşa edilen Bayrampaşa Millet Bahçesi, yüklenici firma tarafından tamamlanarak tutanakla Bayrampaşa Belediyesi’ne teslim edildi. Çok yakın bir zamanda hizmete açılması beklenen Millet Bahçesi’nde adete yok yok… Tematik bahçelerle donatılan Millet Bahçesi; çocuk oyun, etkinlik ve pilates alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, koşu parkuru gibi vatandaşların aileleri ile vakit geçirebileceği çok sayıda özellik taşıyor. Biyolojik gölet ve kuru havuz da yer alan bahçede, 200 araç kapasiteli zemin altı otopark da bulunuyor. Müze ve kütüphaneler, çim amfiler, millet kıraathanesi ve gül bahçesi gibi alanlar da Millet Bahçesi’nin doğal ambiyansına eşlik ediyor. Sosyal donatı alanları ve doğal yapısı ile bölgenin adeta oksijen deposu olan Millet Bahçesi’nin Bayrampaşa’nın aurasını tümüyle değiştirmesi bekleniyor.

BAŞKAN AYDINER’İN EN GÖZDE PROJESİ

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, sosyal belediyecilik anlayışı ile kenti güzelleştirmeye devam ettiklerini ifade ederek, “Çok çalıştık, çok mücadele ettik. Bayrampaşa’nın kimliğine yaraşır biçimde çok güzel bir Millet Bahçesi inşa ettik. Böylece betona değil yeşile ve geleceğe yatırım yaptık” dedi. Başkan Aydıner, “Vatandaşlarımızın keyifle zaman geçirebileceği Millet Bahçemizde adeta yok yok. Birçok özeliği ile bölgeye ve İstanbul’a nefes aldıracak dev Millet Bahçemizin inşaatı yüklenici firma tarafından tamamlanarak belediyemize teslim edildi. Halkımız ve kentimiz için hayırlı olsun. İnşallah çok yakın bir zamanda bu muhteşem projeyi halkımızın hizmetine sunacağız" şeklinde konuştu.

“ERBAKAN HOCAMIZIN MİRASINA SAHİP ÇIKARAK BETONLAŞMAYA HAYIR DEDİK”

Başkan Aydıner, Millet Bahçesi’nin hikâyesinin, yerli ve milli duygularla, merhum başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın kurduğu Pancar Motor Fabrikası ile başladığını söyledi. Pancar Motor’un baskılar sonucu kapatıldığını hatırlatan Aydıner, “Kapısına kilit vurulan fabrika uzun yıllar kaderine terk edildi. Daha sonra bu büyük alan yüzlerce konut yapılarak betona dönüştürülmek istendi. Ancak biz buna geçit vermedik, Erbakan Hocamızın mirasına sahip çıktık. Bölgenin Bayrampaşa’ya nefes aldıracak yeşil alan olarak değerlendirilmesi için büyük bir mücadele verdik. Hamdolsun, bunu da başardık” ifadelerini kullandı.

“USTALIK ESERİMİZ MİLLET BAHÇEMİZ”

Başkan Aydıner, “Bu projeyi belediyemizin ‘ustalık eseri’ olarak görüyoruz. Millet Bahçesi, komşularımızın yaşamına renk katacak, Bayrampaşa’mız Millet Bahçesi ile anılır olacak ve gelecek kuşaklara çok güzel bir miras olarak kalacak” dedi.

İÇERİK GALERİ

Logolar
HASAN MUTLU

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2024

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

HASAN MUTLU