Metin AYGÜN, aslen Trabzonlu olan Metin AYGÜN 1973 yılında Bayburt’ta doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Bayburt’ta tamamladı. Lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği, Yüksek Lisansını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde Kentsel Koruma ve Yenileme üzerine yaptı.

Yedek Subay olarak Tuzla Piyade Okulu’nda başladığı askerlik hizmetini 1998 yılında Muş’ ta tamamladı. 

Kısa bir süre özel sektör deneyiminden sonra 1999 yılında çalışmaya başladığı İSKİ Genel Müdürlüğü’nde 2013 yılına kadar İstanbul’un bir çok bölgesinde atıksu, dere ıslahları ve arıtma tesisleri ile ilgili çok sayıda inşaat projesinde kontrol mühendisi ve proje yöneticisi olarak görev aldı.

2013 yılında Bayrampaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde göreve başlayan Aygün, aynı yılın Mayıs ayında kurucu Kentsel Tasarım Müdürü olarak atandı.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Vatan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülen Bayrampaşa Eski Cezaevi alanı Kentsel Dönüşüm projelerinde yönetici olarak aktif rol aldı.

Yurt dışında birçok Balkan ülkesinde kısa bir süre altyapı ve üstyapı projelerinde proje koordinatörlüğü ve yöneticilik yaptı.

2013 yılından beri yöneticiliğini yaptığı Kentsel Tasarım Müdürlüğü ile birlikte 2019 yılından itibaren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü 2022 yılından itibaren İmar ve Şehircilik Müdürlüğü vazifelerini birlikte yönetti.

Halen İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Kentsel Tasarım Müdürlüğü vazifelerini sürdüren Aygün, evli ve üç çocuk babasıdır.  

 

 

 

Metin AYGÜN

Logolar
HASAN MUTLU

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2024

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

HASAN MUTLU