1970 yılında Bayrampaşa‘da doğan SANCAKTAR, aslen Sırbistan, Sancak bölgesinden 1967 yılında ana vatana göç ederek Bayrampaşa’ya yerleşen bir ailenin ferdidir. SANCAKTAR, ilkokulu Şehit Kamil Balkan İlkokulu'nda, ortaokulu Oğuzhan Ortaokulu'nda, liseyi Pertevniyal Lisesi'nde okumuştur.

Ticari hayatına aile şirketlerinde başlayan SANCAKTAR, 33 yıldır tekstil sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerini devralarak 26 yıldır yönetmektedir.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif üye olarak görev alan SANCAKTAR, Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, Yıldırım Bosna Spor Kulübü'nde (Profesyonel Ligde iken) 3 dönem Yönetim Kurulu üyeliği ve bir dönem de Başkanlık yapmıştır.

Siyasi hayatına Cumhuriyet Halk Partisi'nde başlayan SANCAKTAR, 2 dönem Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş olup 11 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi'nde Üye olarak siyasi hayatına devam etmektedir. SANCAKTAR, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Örgütü'nün 2009, 2011 ve 2014 yıllarında Yerel ve Genel Seçimlerinde Koordinatör olarak görev almıştır.

2019 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Büyükşehir ve Bayrampaşa Belediye Meclis Üyesi seçilen SANCAKTAR, Bayrampaşa Belediye Meclisi Tarife Komisyonu üyesidir.

Çok iyi derecede Boşnakça, Sırpça, Rusça ve Lehçe (Polonya) dillerini bilen Kadri SANCAKTAR, evli, 1’i erkek ve 1’i de kız olmak üzere iki çocuk sahibidir.

Kadri SANCAKTAR (Cumhuriyet Halk Partisi)

Logolar
ATİLA AYDINER

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2021

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

ATİLA AYDINER