BAYRAMPAŞALI ÇOCUKLAR FESTİVALDE DOYASIYA EĞLENİYOR
Bayrampaşa Belediyesi, pandemi nedeniyle uzun zamandır yüze yüze eğitimden ve etkinliklerden uzak kalan çocuklar için toplam 8 gün süreli festival düzenliyor. Birbirinden renkli etkinliklerle Şair Baki İlkokulu’nda başlayan festivalde çocuklar doyasıya eğlendi. Eşi Melahat Aydıner ile birlikte festivale katılan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de çocukların mutluluğuna ortak oldu.

Bayrampaşa Belediyesi, 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı'nı 'Çocuk Festivali' ile başlattı. Pandemi nedeniyle uzun zamandır yüze yüze eğitimden ve etkinliklerden uzak kalan Bayrampaşalı çocuklar, toplam 8 gün sürecek festival ile doyasıya eğlenme fırsatı bulacak. İlki Şair Baki İlkokulu’nda başlayan festivalde; çocuk konserleri, tiyatro, yarışmalar, balon ve basketbol şov, illüzyon ve müzikli kukla gösterileri, Karagöz-Hacivat, Nasreddin Hoca, şiir dinletisi, stand up, atölyeler, şişme eğlence parkurları, palyaço-yüz boyama ve kostümlü karakterler yer aldı. Ayrıca festival boyunca çocuklara pamuk şeker, Osmanlı macunu ve patlamış mısır ikram edildi. Birbirinden renkli etkinliklerle çocukların gönüllerince eğlendiği festivale eşi Melahat Aydıner ile birlikte katılan Başkan Atila Aydıner de onların mutluluğuna ortak oldu.

Öte yandan festivale AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ve Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur da katıldı.

“SEVGİLİ ÇOCUKLARIMIZIN STRES ATMALARINI SAĞLIYORUZ”
Çocuk festivalinde konuşan Başkan Atila Aydıner, “Uzun bir aranın ardından yüz yüze eğitim başlıyor. Pandemi nedeniyle sevgili çocuklarımız da stresli bir dönem geçirdi. Okul öncesi onların stres atmaları için ilçemiz genelinde toplam 8 gün süreli Çocuk Festivali düzenleme kararı aldık. Festivalimizin ilkini geniş bir katılımla Şair Baki İlkokulu’na büyük bir coşku içinde gerçekleştirdik. Çocuklarımız burada gönüllerince eğlendi. Büyük ilgi gören festivalimizi 5 gün daha devam ettireceğiz. Bu vesileyle inşallah sevgili çocuklarımız streslerini atmış olarak okullarına gidecekler” dedi.


SON PROGRAM ŞAKİRE SADİ OBDAN İLKOKULU'NDA

Başkan Atila Aydıner ve Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel'in katılımıyla Yıldırım  Mahallesi Muhtarlık binasının arkasında beşincisi düzenlenen festival, 8 Eylül Çarşamba günü saat 18.00'de Cevatpaşa Mahallesi Şakire Sadi Obdan İlkokulu'ndaki programla tamamlanacak. 

ETKİNLİK ÖNCESİ DEZENFEKTE
Sağlığı ön plana alan Bayrampaşa Belediyesi, çocukların temas edeceği oyun gruplarını ve  tüm alanları etkinlik öncesi tek tek dezenfekte ediyor.


submit
submit