NECİP FAZIL’IN GENÇLERİ, NECİP FAZIL’I ANDI
Büyük fikir ve dava adamı üstat Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 38. yıl dönümünde Bayrampaşa Belediyesi’nin düzenlediği programla anıldı. Sosyal mesafe kuralına uygun olarak gerçekleştirilen programda ‘üstadın’ gençleri, Necip Fazıl Kısakürek’i anlattı. Programda konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, "Üstadımız Necip Fazıl’a bizim minnet borcumuz var. Nice gençler, kökü ezelde ve dalı ebette olan bir hakikatin aşkına, vecdine, diyalektiğine, estetiğine, irfanına ve idrakine onun sayesinde sahip oldular" dedi.

25 Mayıs 1983’te Hakk’a yürüyen, yazar, şair ve büyük dava adamı üstat Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 38. yıl dönümünde Bayrampaşa Belediyesi tarafından düzenlenen programla anıldı. Sosyal mesafe kuralına uygun olarak Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, belediye başkan yardımcıları ve Necip Fazıl Kısakürek’e gönül vermiş gençler katıldı. Programda Kısakürek’in çileli hayatı anlatıldı, şiirleri okundu ve Necip Fazıl Kısakürek konulu fotoğraf sergisi sergilendi.

“GENÇLİK VE NECİP FAZIL KISAKÜREK AYRILMAZ BİR BÜTÜNDÜR”
‘Üstadı’ Necip Fazıl Kısakürek’ün gençleri ile birlikte anmaktan mutluluk duyduğunu belirten Başkan Atila Aydıner, “Tam 38 yıl önce aramızdan ayrılan üstadımız kalemiyle ve kelamıyla çok güzel eserler bıraktı bizlere. Gençlik ve Necip Fazıl Kısakürek ayrılmaz bir bütündür. Kısakürek, eserlerinde her daim gençliğe seslenmiş; dininin, dilinin, beyninin, ilminin, ırzının, evinin, kininin, kalbinin dâvacısı bir gençlik için var gücüyle mücadele etmiştir. Nice gençler, kökü ezelde ve dalı ebette olan bir hakikatin aşkına, vecdine, diyalektiğine, estetiğine, irfanına ve idrakine onun sayesinde sahip olmuşlardır. Edebiyatımızı ve yaşam biçimimizi yazılarıyla, şiirleriyle, kendine özgü yapıcı düşünceleri ile besleyen büyük fikir ve dava adamı üstat Necip Fazıl Kısakürek’i, onun gençleri ile birlikte, vefatının 38. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun” dedi.

Necip Fazıl Kısakürek, program öncesi Başkan Aydıner ve gençler tarafından Eyüpsultan Mezarlığı’ndaki kabri başında da dualarla anıldı.


submit
submit