BAYRAMPAŞA’DA GAZİLER UNUTULMADI
Bayrampaşa Belediyesi, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle ilçede yaşayan gazileri, belediye binası önünde düzenlenen anma programının ardından kahvaltıda ağırladı. Programda gazilerle tek tek ilgilenen Başkan Aydıner, “Vatanlarını bedenlerinden üstün tutan kahraman gazilerimize vefa borcumuz var” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle ilçede yaşayan gazileri, belediye binası önünde düzenlenen anma programının ardından kahvaltıda ağırladı. Kemerburgaz Mesire Alanı’nda gerçekleşen kahvaltıya Başkan Atila Aydıner’in yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Av. Serap Yaşar, Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Sonel Şenel, Ak Parti İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Belediye Başkan Yardımcısı Can Gökhan Balekoğlu ile çok sayıda gazi ve yakını katıldı.

BAŞKAN AYDINER: GAZİLERİMİZE VEFA BORCUMUZ VAR
Konuklarıyla yakından ilgilenen, kendileriyle bir süre sohbet ederek istek ve taleplerini dinleyen Başkan Aydıner, gaziler ve yakınları ile bir arada bulunmaktan son derece memnun olduğunu belirterek “Biz 19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile Bayrampaşa’da bulunan bütün gazilerimizi ve onların yakınlarını bugün buraya davet ettik. Başta Kıbrıs olmak üzere başka ülkelerde de gazilik unvanını kazanarak buraya gelmiş bu kardeşlerimizle biz uzun yıllardan beri birlikteyiz. Ama bugün onlara biz şunu söyledik. Gazilik herkese nasip olmaz. Sizler girdiğiniz savaşlarda ve 15 Temmuz’daki dillere destan şanlı direnişinizde şehitlik mertebesine en yakın mertebe olan gazilik mertebesine ulaştınız. Bu ülke Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda yüz binlerce şehit verilerek kurtarılmış bir ülkedir. O nedenle bizim şehitlerimize karşı nasıl bir vefa borcumuz varsa, kahraman gazilerimize de bir vefa borcumuz var. Gazilerimize olan vefa borcumuzu onların onuruna düzenlediğimiz programlarla bir nebze olsun ödemeye çalışıyoruz. Ben bu vesileyle vatanlarını bedenlerinden üstün tutan tüm gazilerimizin Gaziler Günü'nü yürekten kutluyorum. Cenab-ı Allah tüm gazilerimize uzun ve sağlıklı ömürler versin.” şeklinde konuştu.


submit
submit