Faruk LAYIK, 1979 İstanbul doğdu. İlkokulu Gaziosmanpaşa Büyük Fuat Paşa İlkokulu'nda okudu. Ortaokulu Gaziosmanpaşa Kadri Yörükoğlu Ortaokulu'nda okudu. Lise eğitimini Fatih Ticaret Meslek Lisesi muhasebe bölümünde tamamladı, sonrasında iki yıl kadar muhasebe uygulamaları üzerine eğitim aldı.

1997 yılında tekstil sektöründe üretim ve pazarlama alanında aile firmasında iş hayatına başladı. 1997-2007 yılları arasında kadın giyim üzerine birçok ülkeye ihracat ve toptan satış imalatı yaptı. 2008 yılından itibaren LAFABA markası adı altında Laleli ve Merter bölgelerinde; mağazacılık, üretim, toptan ve perakende satış, e-ticaret sektöründe yurt içi ve yurt dışı fuar organizasyonlarında faaliyet göstermektedir. Türkiye’deki birçok perakende zinciri olan markalara kadın giyim ve erkek tekstil ürünleri üretimi yapmaktadır. Türk devletleri, Balkanlar, Ortadoğu, Rusya ve AB ülkelerine ihracat yapmaktadır.

Layık 2009-2016 yılları arasında ortakları ile birlikte başta Sakarya bölgesi olmak üzere, İstanbul Bayrampaşa ve Gaziosmanpaşa’da inşaat konut sektöründe çok sayıda projeler yaptı. 2015 yılında "By Boşnak Börekçisi" adı altında gıda sektörüne giriş yaptı. Bu markaya ait imalat, toptan ve franchise bayilik sistemiyle gıda sektöründe faaliyet yürütmektedir. Ortakları ile kurduğu bu marka Türkiye’de yirmi üç şube, Almanya’da iki şubede faaliyet göstermekte ve yine başta Almanya olmak üzere Belçika, Hollanda, Danimarka gibi ülkelere Boşnak Böreği ve dondurulmuş gıda ürünleri ihracatı yapmaktadır. 

Layık Boşnakça, Sırpça, Rusça dillerini orta düzeyde biliyor.

2010 yılından itibaren Adalet ve Kalkınma Partisi aktif üyesidir. Türkiye Bosna Sancak Derneği çatısı altında uzun yıllar başta Bayrampaşa olmak üzere Yıldırım Mahallesi'nde STK çalışmaları yürütmektedir. Bunun yanı sıra gönüllülük esasına dayalı sivil toplum kuruluşlarında yurt içi ve yurt dışı olmak üzere görev almaktadır.

Layık, evli ve iki çocuk babasıdır. 

FARUK LAYIK (ADALET VE KALKINMA PARTİSİ)

Logolar
HASAN MUTLU

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2024

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

HASAN MUTLU