Mali Hizmetler Uzmanı Emre ŞAHİN, 1987 yılında Bayrampaşa’da doğdu.  İlkokul, ortaokul ve liseyi Bayrampaşa’da okudu. Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünden mezun oldu. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü,  Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimlerden mezun oldu. Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümüne devam etmektedir.

Çalışma hayatına Ziraat Bankası A.Ş.'de ticari ve bireysel kredi alanında başladı. Bankacılıktan sonra, 2011 yılında Bayrampaşa Belediyesine atandı. Bayrampaşa Belediyesinde, Belediye Gelirleri konusunda uzmanlaştı ve uzun süre Bayrampaşa Belediyesine hizmet etti. Daha sonra Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Sınavını derece ile kazanıp mülakat aşamasını geçtikten sonra 2015 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesine Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı olarak naklen atandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde, 5018 sayılı Kanunu ve devlet muhasebesi ve uluslararası muhasebe standartlarını esas alan “Bütçe ve Ödenek Hesaplarının İşleyişi” isimli uzmanlık tezi Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kabul edildi. Uzmanlık için yeterlilik şartı olan Yabancı Dil Sınavından 75 puan aldı. 2019 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan Mali Hizmetler Uzmanlığı Yeterlilik Sınavı'nda başarılı olarak Mali Hizmetler Uzmanı kadrosuna atandı.

2015 yılından beri görev yaptığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde uzun yıllar Daire Başkanlığı Sorumlusu ve Müdür yardımcısı olarak kesin hesap, stratejik planlama, performans programı, mahalli idareler muhasebesi, belediye bütçesinin hazırlanması ve uygulanması, ihale dosyalarının ön mali kontrolü gibi konularda uzmanlaştı. İdare içinde ve dışında uzmanlık alanı ile ilgili olarak mevzuat eğitimleri verdi. 

2023 yılında Paris Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir ortaklığıyla düzenlenen; iklim değişikliği, çevre kirliliği, enerji verimliliği, green bond, temiz enerji gibi konuları kapsayan benchmarking çalışmasına yönetici olarak katıldı.

Farklı zamanlarda çeşitli kurumlar tarafından yapılmış olan katılmış olduğu eğitimlerden bazıları;

  • 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ilgili Mevzuat 
  • Kamu İhale Mevzuatı 
  • Harcama ve Devlet Muhasebesi Mevzuatı
  • Stratejik Yönetim ve Raporlama
  • Bütçe Mevzuatı
  • Kamu Personel Mevzuatı
  • 5393 Belediye Kanunu ve ilgili diğer mevzuat
  • Muhasebe Genel Müdürlüğü Muhasebe Yetkilileri Sertifika Eğitim Programı 

Mayıs 2024 tarihinde Destek Hizmetleri Müdürü olarak atanan Emre ŞAHİN iyi derecede İngilizce bilmektedir.       

Şahin, evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Emre ŞAHİN

Logolar
HASAN MUTLU

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2024

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

HASAN MUTLU