DOWN SENDROMLU GENÇLERİMİZİN ÇALIŞTIĞI 'SEVGİ KAFE' HİZMETİNİZDE

  • 03.09.2021 11:02

DOWN SENDROMLU GENÇLERİMİZİN ÇALIŞTIĞI 'SEVGİ KAFE' HİZMETİNİZDE

Down sendromlu gençlerimizin çalıştığı Sevgi Kafe Bayrampaşa Şehir Parkı’nda hizmetinizde… Engelli gençlerimizin gülen yüzleriyle ısıttığı bu güzel kafeye sizleri de bekleriz. 

Bayrampaşa Belediyesi’nin engelli gençlere istihdam sağlamak ve onları sosyal hayata atapte etmek amacıyla hayata geçirdiği ‘Sevgi Kafe’ Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da katıldığı törenle Bayrampaşa Şehir Parkı’nda hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan Bakan Bozdağ, “Diğer belediyelerin ve yerel yöneticilerin de bu projeyi örnek almaları gerektiğini düşünüyorum. Engelli kardeşlerimizi düşünerek böyle güzel bir projeyi hayata geçiren Belediye Başkanımız Atila Aydıner’i ve ekibini kutluyorum” dedi. 

Kafedeki ilk iş günlerinde Bakan Bozdağ ile Başkan Aydıner’e kahve servisi yaparak hünerlerini sergileyen engelli gençler, misafirlerden tam not aldı. Gençlerin her gün saat 10.00 ile 17.00 arası staj uygulaması kapsamında görev aldığı kafede, zihinsel engelli ve down sendromlu gençler ay sonunda da çalıştıkları saat karşılığı kadar ücret alıyor.

PROJE GALERİ

Logolar
ATİLA AYDINER

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2021

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

ATİLA AYDINER