1972 yılında Trabzon’da doğan BALEKOĞLU, Bayrampaşa Ali Ülker İlkokulu'nu bitirmiş ve Rıfat Canayakın Lisesi’nde ortaöğrenimini tamamlamıştır. 1989 yılında Pertevniyal Lisesi'ni tamamlayan BALEKOĞLU, 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Sakarya Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. BALEKOĞLU, eğitimine devam ederek 2013 yılında Sabahattin Zaim Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Kent Çalışmaları ve Yönetimi Yüksek Lisans Programı'nı tamamlamıştır. 

Çeşitli şantiyelerde saha mühendisi olarak çalışan BALEKOĞLU, bir mühendislik firmasına ortak olarak mesleğini sürdürmektedir.

2009 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Büyükşehir ve Bayrampaşa Belediye Meclis üyesi seçilen BALEKOĞLU, 2009 yılından itibaren Belediye Başkan Yardımcılığı görevi ve Bayrampaşa Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanlığı yapmıştır. 2014 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Büyükşehir ve Bayrampaşa Belediye Meclis üyesi olarak tekrar seçilen BALEKOĞLU, tekrar Belediye Başkan Yardımcılığı görevi ve Bayrampaşa Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanlığı yapmıştır. 2019 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde 3. kez Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Büyükşehir ve Bayrampaşa Belediye Meclis üyesi seçilen BALEKOĞLU, Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve derneklerde görevlerde bulunan Can Gökhan BALEKOĞLU, evli ve iki çocuk sahibidir.

Can Gökhan BALEKOĞLU (Adalet ve Kalkınma Partisi)

Logolar
ATİLA AYDINER

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2021

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

ATİLA AYDINER