BİLİM MERKEZİ

  • 03.09.2021 11:02

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi 2008 yılından beri eğitim ve öğretim hizmetlerine belediyecilik anlamında farklı bir bakış açısı katan, Türkiye’deki ilk Bilim Merkezi statüsündeki kurumdur. Her sene yüzlerce öğrenciye verdiği uygulamalı laboratuvar eğitimleri ile bilimsel anlamda yol gösteren, bilimin hayattaki karşılığını ve uygulanabilirliğini; yaptıkları deneyler, bilimsel projeler ve organize edilen şenlikler, yaz okulları ile kavramaları sağlanmaktadır. Bugüne kadar 1.000.000 tl’nin üzerinde başta TÜBİTAK Bilim ve Toplum Projeleri olmak üzere birçok kamu ve özel kurumdan hibeler almıştır. Ayrıca öğrencilerle yapılan bireysel araştırma projeleri kapsamında hem ulusal anlamda hem de uluslararası arenada Türk milleti olarak göğsümüzü kabartacak sayısız başarıya imza atmışlardır.

BİLİM MERKEZİ

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi; 4 laboratuvar (Kimya, Biyoloji, Fen-Teknoloji, Fizik), 1 Matematik Atölyesi ve kütüphaneden oluşmaktadır. Ayrıca öğrenciler her yıl açılan atölyelere de kayıt olabilir ve ilgi duydukları alanlar ile ilgili kendilerini geliştirebilirler. Her laboratuvarımız 12 kişilik kapasitede, kütüphanemiz 15.000’den fazla yayın ve 5000’den fazla üye ile hizmet vermektedir.

Her sene ortalama 600 öğrenciye bilimsel eğitim veren kurum, aldığı proje başarıları ile İstanbul’da öğrenci bazında en çok proje yapan kurumdur.

 

ATÖLYELERİMİZ

Kodlama

Robotik

Ardunio

Botanik

Genetik

Scratch

3D Printer

Drone

Model Uçak

App Inventor

 

DERSLERİMİZ

Fen

Fizik

Kimya

Biyoloji

Biyoteknoloji

Steam

Havacılık ve Uzay

Robotik

Sürdürülebilir Yaşam

3D Tasarım

 

ARAŞTIRMA PROJELERİ

Kurumumuz öğrencilerimizle birlikte ortaya koyduğu projeler ile onların bilgiye ulaşan, bilgiyi kullanan,  eleştirel,  yaratıcı ve yansıtıcı düşünerek problem çözen ve üreten bireyler olmalarına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu doğrultuda kurumumuzda kuruluş tarihimiz olan 2008 yılından beri çok sayıda proje üretilmiş ulusal ve uluslararası pek çok yarışmada elde edilmesi zor başarılara ulaşılmıştır.

 

KURUMSAL PROJELER

Bilim Festivalimiz her yıl dört gün düzenlenen etkinliklerle bilime ve teknolojiye ilgi duyanları bir araya getiren önemli bir organizasyondur. Festival, geniş kapsamlı etkinlikleriyle bilimin heyecanını ve keşfini kutlamayı amaçlar.

Bu festival, sadece bilgi paylaşımını teşvik etmekle kalmayıp aynı zamanda bilim ve teknolojiye olan ilgiyi artırarak genç nesilleri bu alanda kariyer yapmaya teşvik etmeyi hedeflemektedir. Bilim Festivali, bilimin büyüleyici dünyasını keşfetmek ve geleceğin bilim insanlarını desteklemek isteyen herkes için bir buluşma noktasıdır.

 

YARIŞMALAR

Günümüz gençliğinin bilimsel düşünme ve uygulamaya koyma yetisini canlı tutarak kendilerini geliştirme, temel, uygulamalı ve sosyal bilimlere olan ilgilerini arttırma, bilime meraklı gençlerin yolunu açma ve ülkemize katma değer sağlayacak çalışmalar yapmaları için cesaretlendirerek geleceğin bilim insanlarını yetiştirme arzusuyla düzenlediğimiz bilim ve teknoloji proje yarışması yetenekli bilim meraklılarını bekliyor.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

İnstagram       bayrampasabilim

Facebook        Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi

Twitter            @BayrampasaBilim

Telefon            0 (212) 493 10 93

Adres               Muratpaşa Mahallesi, Tuna Caddesi, Sinema Sokak No:1 Kat:3 Bayrampaşa/İstanbul

Logolar
HASAN MUTLU

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2024

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

HASAN MUTLU