1974 Bayrampaşa doğumlu olan GÜNEŞ, aslen Malatya'lıdır. GÜNEŞ, ilköğrenimini Bayrampaşa Oğuzhan İlköğretim Okulu'nda, lise öğrenimini Zincirlikuyu Yapı Meslek Lisesi'nde tamamlamış, yüksek öğrenimini, ön lisans olarak Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İnşaat Bölümü'nde, lisans eğitimini ise İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde tamamlamıştır. Eğitimine devam eden GÜNEŞ, Marmara Üniversitesi Yönetim ve Sivil Toplum Kuruluşları Bölümü'nde Yüksek Lisans Eğitimi alarak mezun olmuştur.

İş hayatına mimar olarak başlayan ve halen devam eden GÜNEŞ, 1976 yılında kurulan aile şirketini devralarak, 1992 den beri Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yapmaktadır. GÜNEŞ, meslek hayatının yanı sıra Adalet Bakanlığı Bilirkişiliği de yapmaktadır.

Sivil Toplum Kuruluşlarında çeşitli görevler alan GÜNEŞ, Pütürge İş Adamları Derneği Kuruculuğu, Bayrampaşa Müteahhitler Derneği kuruculuğu, AK Parti Gençlik Kolları kuruculuklarının yanında, Malatya Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği, Adalet ve Kalkınma Partisi Mahalle Ana Kademe üyeliği, İlçe Gençlik Kolları ve İlçe Teşkilatlanma Komisyon üyeliği de bulunmaktadır.

2009 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde Belediye Meclisi Yedek üyesi seçilen GÜNEŞ, 2013/2014 döneminde Belediye Meclis üyeliği yapmıştır. 2014 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde tekrar Belediye Meclis üyesi seçilen GÜNEŞ, 2018 yılı Genel Seçimlerinde Milletvekili aday adaylığı için istifa etmiştir.

2019 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden tekrar Bayrampaşa Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen GÜNEŞ, Meclis Hukuk Komisyonu, Engelliler Komisyonu ve Eğitim Komisyonu üyesidir.

İngilizce bilen Bekir GÜNEŞ, evli ve iki çocuk sahibidir. 

Bekir GÜNEŞ (Adalet ve Kalkınma Partisi)

Logolar
ATİLA AYDINER

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2021

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

ATİLA AYDINER