Bayrampaşa Merkez Camii yenileniyor

  • 03.09.2021 11:02

Bayrampaşa’nın simge yapılarından ve en önemli ibadet merkezlerinden Hoca Hayri Efendi Merkez Camii yenileniyor… Aynı yerinde, depreme dayanıklı olarak yeniden inşa edilecek cami için çalışmalar fiili olarak törenle başladı. Törene katılarak çalışmanın startını veren Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Allah’ın evi olan camimizi el ve gönül birliği içinde yeniden inşa ederek halkımızın hizmetine sunuyoruz. Kentimiz için hayırlı olsun” dedi.

Bayrampaşa Merkez Camii yenileniyor

Riskli yapı olması nedeniyle yıkımı gerçekleştirilen Bayrampaşa’nın simge yapılarından ve en önemli ibadet merkezlerinden Hoca Hayri Efendi Merkez Camii yenileniyor… Mimari projesi tamamlanan caminin inşaat çalışmaları fiili olarak törenle başladı. Altı yaklaşık 100 araçlık otopark olarak planlanan camide 4-6 yaş için eğitim sınıfları ve 730 metrekarelik çok amaçlı salon da yer alacak. İnşaat tamamlandığında cemaat camisine, Bayrampaşa sembolüne yeniden kavuşacak.

“Çok sayıda müjdemiz var”

Törene katılarak inşaat çalışmasının startını veren Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Bayrampaşalı komşularımıza söz verdiğimiz tüm projelerimizi hamdolsun bir bir hayata geçirdik. Allah’ın evi olan camimizi de el ve gönül birliği içinde yeniden inşa ederek halkımızın hizmetine sunacağız. Kentimiz için hayırlı olsun. Bayrampaşalı komşularımıza millet bahçesinden tam teşekkülü devlet hastanesine, teknoloji ve bilişim lisesinden üniversiteye kadar çok sayıda müjdemiz, çok sayıda projemiz var” dedi.

Törene Başkan Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa İlçe Müftüsü Recep Eren, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Çalışmalar dualarla başlatıldı.

İÇERİK GALERİ

Logolar
HASAN MUTLU

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2024

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

HASAN MUTLU