BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü: Halil ÖZCAN

0(212) 467 19 00  Dahili: 1636

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü olarak belediyemizin hayata geçirdiği ya da hayata geçirmeyi planladığı projeleri ve hizmetleri en doğru, yalın ve güncel bilgiler eşliğinde halkımıza duyurmak ve vatandaşlarımızın bu proje ve hizmetlerden yararlanmasına katkı sağlamak öncelikli görevimizdir. Bu doğrultuda, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü belediye bünyesindeki mecralar vasıtasıyla ve medya kuruluşlarıyla işbirliği yapmak suretiyle tanıtım ve bilgilendirme işlevinin etkili bir şekilde gerçekleştirir. Hayata geçirilen ve geçirilecek olan projelerle ilgili tanıtım ve duyuru materyalleri hazırlayarak/hazırlatarak kamuoyunu bilgilendirir.

Medya Planlaması

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, belediyemizin yapmış olduğu ve yapacağı çalışmaları yazılı, görsel, sesli ve internet medya aracılığıyla kamuoyuna duyurur. Bu bağlamda; ulusal ve yerel basın mensupları ile basın toplantısı düzenler, medya kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirir, medya kuruluşlarının belediyemizi ziyaret etmesini sağlar.

Basılı Materyaller

Belediyemiz hizmetleri hakkında halkımızı bilgilendirerek; bu hizmetlerden halkımızın faydalanmasını ve ilgili programlara katılımını sağlar. Dini ve milli bayramları kutlamak amacıyla duyuru materyalleri hazırlar.

Bayrampaşa’da Hayat Gazetesi

2006 yılında yayın hayatına başlayan ve yıl içinde belirli aralıklarla çıkarılan ‘Bayrampaşa’da Hayat’ Gazetemizde; belediyemizin tüm proje, etkinlik ve hizmetlerinin yanı sıra Belediye Başkanımızın katıldığı programlara, Başkanımızın vatandaşlarımıza vermek istediği mesaja ve projelerimizin tanıtım-reklam sayfalarına yer verilmektedir.

El İlanı ve Broşürler

Belediyemizin gerçekleştireceği programları ve sunacağı hizmetleri halkımıza duyurmak amacıyla hazırlatılmaktadır.

SMS ve Sesli Mesaj

Belediyemizin gerçekleştireceği programları, sunacağı hizmetleri halkımıza duyurmak ve özel günleri kutlamak amacıyla ilçe genelindeki vatandaşlara kısa  (SMS) ve sesli mesaj gönderilmektedir.

Vinil ve Mesh Vinil Afişler

Belediyemizin gerçekleştireceği programlarla birlikte sivil toplum kuruluşlarının önemli günlerini, dini ve milli bayramlarımızı kutlamak amacıyla ve belediyemizin organize ettiği programlarda, açılışlarda, özel günlerde vinil afişler hazırlatılarak ilçemiz genelinde ilgili görsel mecralara asılması sağlanmaktadır.

Direkler Arası Mecralar

İlçemiz genelinde 15 farklı noktada bulunan direkler arası mecralarımızda, belediyemiz tarafından düzenlenen etkinlik ve yürütülen faaliyetlerin tanıtılması amacıyla afişler hazırlatılarak asımı sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra STK ile özel kurum ve kuruluşlardan gelen afişlerin talepler doğrultusunda asımı yapılmaktadır.

Led Ekranlar

Belediyemiz tarafından düzenlenen etkinlik ve yürütülen faaliyetlerin tanıtılması amacıyla görsel tasarımlar hazırlatılarak yayınlanmaktadır. Bunun yanı sıra dernekler, vakıflar, STK ve özel kurum-kuruluşlardan gelen görsellerin talepler doğrultusunda yayınlanması sağlanmaktadır.

Kamuoyu Araştırması

Müdürlüğümüz halkımızın belediye hizmetlerinden memnuniyetini ölçmek, önerilerini, dilek, temenni ve şikâyetlerini tespit etmek amacıyla sık sık kamuoyu araştırmaları yapmaktadır.

Arşivleme

Medyada yer alan haberlerin arşivini oluşturmak
Belediye hizmetlerinin görsel ve yazılı arşivini oluşturmak
Belediyemiz hizmetlerinin video ve fotoğraf çekimlerini gerçekleştirerek bunları arşivlemek

Müdürlük İletişim

Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2

444 1 990 - 1636 Dahili

[email protected] 

Hizmet Alanları

Medya Planlaması

Basılı Materyaller

Bayrampaşa'da Hayat Gazetesi

El İlanı ve Broşürler

SMS ve Sesli Mesajlar

Vinil ve Mesh Vinil Afişler

Direklerarası Mecralar

Led Ekranlar

Kamuoyu Araştırması

Arşivleme


Sıkça Sorulan Sorular

Halil ÖZCAN

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRÜ

Logolar
HASAN MUTLU

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2024

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

HASAN MUTLU