Aziz KURT, 1967 yılında Erzurum’un İspir ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Eyüpsultan’da tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

1993 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde memuriyete başladı. Belediyenin çeşitli müdürlüklerinde görev yaptı. 2003 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde Protokol Şube Müdürlüğü ve İl Müdür Yardımcılığı yaptı. 2009 yılında tekrar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne dönerek, Gençlik ve Spor Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu.

2012 yılında Kocaeli Başiskele Belediyesi’ne Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü olarak atandı. Başiskele Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü ve Strateji Geliştirme Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2013 yılında Bayrampaşa Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Müdürü olarak atandı. Bu görevi 2020 yılına kadar yürüten Kurt, 2020 yılı Ocak ayında Bayrampaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü olarak atanmıştır. 2022 yılında ise Spor İşleri Müdürü görevine getirilmiştir.

Fenerbahçe Spor Kulübü ile Eyüpsultan Spor Kulübü kongre üyesi olan, aynı zamanda iki dönem Türk Kızılay Eyüpsultan Şube Başkan Yardımcılığı yapan, Erzurum İSPİR Pazaryolu ( İSPADER) Dernekler Birliği’nin Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Kurt, evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Kurt, orta derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Aziz KURT

Logolar
HASAN MUTLU

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2024

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

HASAN MUTLU