1990 İstanbul doğumlu olan ÇALIŞKAN, aslen Sinoplu'dur. İlköğrenimini Bayrampaşa Oğuzhan İlköğretim Okulu'nda ve liseyi Bayrampaşa Sağmalcılar Lisesi'nde okuyan ÇALIŞKAN, 2008 yılında başladığı Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, İngilizce eğitim veren İnşaat Mühendisliği Fakültesi'ni 2013 yılında başarıyla tamamlamış ve eğitimini devam ettirerek İş Güvenliği Uzmanlığı ve Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı almıştır.

Siyasi hayatına 2014 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Gençlik Kolları’nda başlayan ÇALIŞKAN, sırasıyla Komisyon, Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Teşkilat Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. 2018 tarihinde gerçekleştirilen kongrede, Bayrampaşa Adalet ve Kalkınma Partisi Ana Kademe İlçe Başkan Yardımcılığı ve Sivil Toplum Halkla İlişkiler Başkanlığı ile görevlendirilmiştir. Sivil Toplum Kuruluşlarında da görevler alan ÇALIŞKAN, SİNDEF Gençlik Kolları Yönetim ve Sinop Altınyayla Derneği Gençlik Kolları Başkanlığı yapmıştır.

2019 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Bayrampaşa Belediye Meclis üyesi olarak seçilen ÇALIŞKAN, Meclis İmar Komisyonu üyesidir.

İngilizce bilen Ali Osman ÇALIŞKAN, evli ve bir çocuk sahibidir

Ali Osman ÇALIŞKAN (Adalet ve Kalkınma Partisi)

Logolar
ATİLA AYDINER

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2021

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

ATİLA AYDINER