1967 Mitrovica (Kosova Cumhuriyeti) doğumlu olan ŞİMŞEK’in memleketi Sırbistan’a bağlı Sancak bölgesi şehri Tutin’dir. 1967 yılında ana vatana göç etmiş ve hâlihazırda eski Yugoslavya (Makedonya, Karadağ, Bosna-Hersek, Kosova ve Sırbistan)'da var olan Boşnak asıllı bir ailenin ferdidir. 49 yıldır Bayrampaşa’da ikamet eden ŞİMŞEK ilk ve orta eğitimini Bayrampaşa İlköğretim Okulu, lise eğitimini Sağmalcılar Lisesi'nde tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 1989 yılında mezun olmuştur.

İnşaat Mühendisi olarak mezun olduğu 1989 yılı Eylül ayında kurmuş olduğu mimarlık ve mühendislik firmasını 2016 yılına kadar sürdüren ŞİMŞEK, 2014 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde Bayrampaşa ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak seçilmiş ve 2016 yılında Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı olması sebebiyle firmasını sonlandırmıştır. ŞİMŞEK, 2014-2016 yılları arası İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Ulaşım Komisyonu, 2016-2018 yılları arası İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda görev almıştır.

01.12.2018 tarihine kadar Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan ŞİMŞEK, bugüne kadar aşağıdaki proje gruplarında yer almıştır;  Prof. Dr. Erol Kulaksızoğlu - Şişli’de 42 Katlı Gökdelen Binası Avan Projesi, Prof. Dr. Sinan Mert Şener – Caddebostan - Bostancı Arası Sahil Bandı Çevre Düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığı Yatılı Bölge Tip Okul Projesi, İMKB’nın Zekeriyaköy’de 62 villa projesi, Bakırköy Adliyesi yarışma projesi mansiyon ödülü, Prof. Dr. Necati İnceoğlu – Semt Konakları Projesi, Prof. Dr. Nezihi Eldem – Eyüpsultan Çarşı ve Meydan Düzenlemesi Projesi, Bosna – Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Proje ve Uygulaması, Cem Sultan Camii Projesi, Nev-i Evler Proje ve Uygulaması ile beraber Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Esenler, Çatalca ve Silivri’de Villa, Çiftlik, Düğün Salonu, İş Merkezi, Konut Projeleri ve Uygulamalarını yapmıştır.

2016-2019 yılları arasında Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Şimşek, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nin ardından yeniden başkan yardımcısı olarak atandı.

2019 yılı Mahalli İdareler Seçiminde tekrar Büyükşehir ve Bayrampaşa Belediye Meclis üyesi seçilen ŞİMŞEK, Bayrampaşa Belediye Meclisi İmar Komisyonu'nda görev yapmaktadır.

Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nde Başkan Yardımcılığı Saymanlık ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulunan ŞİMŞEK, Sancak Dostları Platformu'nda Danışma Kurulu ve Bayrampaşa Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu ve Pirlepeliler Kültür ve Dayanışma Derneği üyesi olup 4 yıldır yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapmaktadır.

Abdülnaser ŞİMŞEK, evli ve iki çocuk sahibidir.

Abdülnaser ŞİMŞEK (Adalet ve Kalkınma Partisi)

Logolar
ATİLA AYDINER

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2021

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

ATİLA AYDINER