Yeni dönem yeni okulla başladı

  • 03.09.2021 11:02

Yaklaşık 3 ay süren yaz tatili sona erdi ve yeni eğitim-öğretim yılı başladı. Ülke genelinde 20 milyonu aşkın öğrenci ders başı yaptı. Yeni dönem yeniliklerle başlarken, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, yeniden inşa edilen ve bu yıl öğrencilere kapılarını açan Bayrampaşa Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle buluştu. İlçe protokolü ile birlikte, okuldaki müzik, sanat ve teknoloji sınıflarının açılışını yapan Başkan Aydıner, “Sevgili öğrencilerimize başarılar diliyorum. Yeni dönem ilçemiz ve ülkemiz için hayırlı olsun” dedi.

Yeni dönem yeni okulla başladı

Yaz tatilinin bitmesiyle birlikte Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci ve öğretmen ders başı yaptı. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı, tüm yurtta olduğu gibi, Bayrampaşa’da da törenlerle başladı. Baştan sona yenilenen ve bu yıl öğrencilere kapılarını açan Bayrampaşa Anadolu Lisesi’nde düzenlenen yeni eğitim ve öğretim yılı açılış törenine Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, AK Parti eski milletvekili Hüseyin Bürge, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan tören, protokol konuşmaları ve öğrencilerin gösterileri ile devam etti. Öğrenciler, sergiledikleri halk oyunları gösterileri ve müzik performansları ile büyük beğeni topladılar.

BAŞKAN AYDINER: EĞİTİME YATIRIM, GELECEĞE YATIRIMDIR

Törende konuşan Başkan Atila Aydıner, “2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilçemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize ve kıymetli öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Biz biliyor ve inanıyoruz ki, eğitime yapılan yatırırım doğrudan bir ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır. Bu bağlamda baştan sona yenilenen Bayrampaşa Anadolu Lisemizde sevgili öğrencilerimiz sadece rutin eğitimleri almakla kalmayıp aynı zamanda müzik, sanat ve teknoloji sınıflarıyla da yeteneklerini geliştirebilecekler” dedi.

Konuşmasının ardından ilçe protokolü ile birlikte müzik, sanat ve teknoloji sınıflarının açılışını yapan Başkan Aydıner, öğrencilerle sohbet etti ve onlara başarılar diledi.

İLK ARA TATİL NE ZAMAN?

Okullarda ilk ara tatil 13-17 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Birinci dönem, 22 Ocak Cuma günü sona erecek. 2 haftalık yarıyıl tatilinin ardından, 5 Şubat’ta ikinci dönem başlayacak.

İkinci ara tatili tarihi ise 8-12 Nisan olarak belirlendi. Eğitim-öğretim yılı 14 Haziran 2024’te sona erecek.

Logolar
HASAN MUTLU

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2024

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

HASAN MUTLU