4. Bilim Festivali başladı

  • 03.09.2021 11:02

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi’nin geleneksel Bilim ve Teknoloji Festivali başladı. Açılışını Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ilçe protokolü ile birlikte gerçekleştirdiği festivalde; Robotik Kodlama, 3D Tasarım, Sanat, Kodlama, Astronomi, Elektrik-Elektronik gibi çok sayıda atölye yer alıyor. Büyük ilgi gören festival 22 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek.

4. Bilim Festivali başladı

Bayrampaşa Belediyesi, bilime katkı sağlayacak yeni nesillerin yetiştirilmesi ve bilimsel farkındalık oluşturmak amacıyla Bilim ve Teknoloji Festivali düzenliyor. Muratpaşa Mahallesi pazartesi pazarı alanında bu yıl dördüncüsü düzenlenen festivalde Robotik Kodlama, 3D Tasarım, Sanat, Kodlama, Astronomi, Elektrik-Elektronik gibi çok sayıda atölye yer alıyor. Genç mucitler ve bilime ilgi duyan gençler bu atölyelerde bir yandan icatlarını sergilerken bir yandan da deneyim kazanıyor.

“GENÇLERİMİZİ BİLİMİN GİZEMLİ DÜNYASI İLE BULUŞTURUYORUZ”

Festivalin açılışını gerçekleştiren, Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel ve protokol üyeleri ile birlikte atölyelerde incelemelerde bulunan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Bilim merkezimizde geleceğin bilim adamlarını yetiştirmeyi sürdürüyoruz. 16 yıldır bu merkezde binlerce yavrumuzu bilimsel aktivitelerle buluşturduk. Çocuklarımızın hazırladığı özel projelerin önünü açtık; TÜBİTAK, üniversite ve diğer yarışmalara yavrularımızı göndererek dereceler elde ettik. Bu vesileyle Bilim Merkezi yöneticilerimizi ve bütün öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Projelerimiz, etkinliklerimiz ve festivallerimiz ile evlatlarımızı bilimin gizemli dünyası ile buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

Büyük ilgi gören festival, (10.00-17.00 saatleri arası) 22 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek.

İÇERİK GALERİ

Logolar
HASAN MUTLU

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2024

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

HASAN MUTLU