3 bin 283 öğrenciye burs

  • 03.09.2021 11:02

Eğitime destek olmak amacıyla öğrencilere düzenli olarak burs veren Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl da 3 bin 283 öğrenciye burs yardımı yaptı. Burs almaya hak kazanan öğrencilere bankamatik kartları törenle teslim edildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Eğitim yolundaki evlatlarımıza destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

3 bin 283 öğrenciye burs

Her yıl ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine burs veren Bayrampaşa Belediyesi, 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı için de yapılan başvuruları değerlendirerek 3 bin 283 öğrenciye burs imkânı sağladı. Velileriyle birlikte belediye kültür salonuna davet edilen öğrencilere bankamatik kartları törenle teslim edildi.

4 MİLYON 91 BİN TL BURS VERİLECEK

Altı ay boyunca ilkokul öğrencilerine aylık 150, ortaokul öğrencilerine 200, lise öğrencilerine ise 250 TL burs verilecek. Toplamda 4 milyon 91 bin TL burs yardımı yapılacak.

“EĞİTİME DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Ülkemizin geleceği olan sevgili öğrencilerimize her yıl burs vererek destek oluyoruz. Bu yıl da geleneği bozmadık ve Bayrampaşalı toplam 3 bin 283 öğrencimize burs imkânı sağladık. Hayırlı olmasını ve güle güle harcamalarını temenni ediyorum. Bizler dün olduğu gibi bugün ve bundan sonra da eğitime destek olmayı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Logolar
HASAN MUTLU

T.C. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı - 2024

Tüm hakları saklıdır.

E-posta: [email protected]

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa / İstanbul

Bayrampaşa Belediyesi yeniliklerini takip edin

Bize Ulaşın

444 1 990

BELEDİYE BAŞKANI

HASAN MUTLU