Basın ve Halkla İlişkiler
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü: Aziz KURT

0(212) 467 19 00 Dahili:1636-1627 

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü olarak, belediyemizin gerçekleştirmiş olduğu veya gerçekleştirmeyi planladığı yatırım ve hizmetleri halkımıza en geniş şekilde doğru, güncel bilgiler eşliğinde tanıtmak, duyurmak; halkımızın bu hizmetleri bilmesine, tanımasına ve bu hizmetlerden yararlanmasına katkı sağlamak öncelikli görevimizdir.

Bu doğrultuda, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü medya kuruluşlarıyla işbirliği yaparak tanıtım ve bilgilendirme işlevinin etkili bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Gerçekleştirilecek veya gerçekleştirilen faaliyetler ile ilgili tanıtım ve duyuru materyalleri hazırlayarak/hazırlatarak kamuoyunu bilgilendirir.

Belediyemizin teknoloji ile buluşan gülen yüzü “Akıllı Kent Hizmet Servisimizle” vatandaşlarımızın işlemlerine akılıcı ve hızlı çözümler üreterek; karşılama, danışma ve bilgilendirme, evrak kayıt ve takip, sosyal yardım ve aktivite başvurusu, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, borç sorgulama ve imar ile ilgili işlemleri pratik bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.  Ayrıca Belediyemiz sınırları dahilinde sizi rahatsız eden hemen her konuyla ilgili şikayet, temenni, istek ve önerilerinizi iletebilir, bu doğrultuda takip numarası alarak, başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Medya Planlaması
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, belediyemizin yapmış olduğu ve yapacağı çalışmaları yazılı, görsel, sesli ve internet medya aracılığıyla kamuoyuna duyurur. Halkımızın hizmetlerden faydalanmalarını sağlamak amacıyla yapmış olduğu medya planlaması müdürlüğümüz;

■Basın toplantısı ve geziler düzenlemektedir.

■Medya kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirmektedir.

■Medya kuruluşlarından belediyemize ziyaretleri organize etmektedir.

■Telefon, internet, fax, e-mail ve sms yoluyla halkımızı bilgilendirmektedir.

Basılı Materyaller
Belediyemiz hizmetleri hakkında halkımızı bilgilendirerek; bu hizmetlerden halkımızın faydalanmasını, programlara katılmasını, dini ve milli bayramlarını kutlamak amacıyla duyuru materyalleri hazırlar.

Bayrampaşa’da Hayat Dergisi
Periyodik olarak yılda dört sefer yayınladığımız ve Bayrampaşa gündem olarak yayın hayatına başlayan dergimizde, 2006 yılı başından itibaren belediyemiz hizmetlerinin yanı sıra, güncel olaylar, kültürel yazılar ve ilçemizi tanıtıcı bilgilere de yer verilerek life tarzında çıkarılmaya başlanmış ve ismi "Bayrampaşa'da Hayat" olarak değiştirilmiştir.

El İlanı ve Broşürler
Belediyemizin gerçekleştireceği programları ve sunacağı hizmetleri halkımıza duyurmak amacıyla hazırlatılmaktadır.

Bez ve Vinil Afişler
Belediyemizin gerçekleştireceği programların yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının önemli günlerini, dini ve milli bayramlarımızı kutlamak amacıyla hazırlatılarak ilçemiz genelinde asılması sağlanmaktadır.

Kamuoyu Araştırması
Müdürlüğümüz halkımızın belediye hizmetlerinden memnuniyetini ölçmek, önerilerini, dilek, temenni ve şikayetlerini tespit etmek amacıyla sık sık kamuoyu araştırmaları yapmaktadır. Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü, kendi bünyesinde yaz okulu öğrencileri ile Kocatepe ve İsmetpaşa Mahallesinde ambalaj atıklarının kaynağında ayrıştırılması projesi kapsamında, hanımlara yönelik düzenlenen programlarda anket çalışması gerçekleştirmiş ve analizlerini yapmıştır.

Arşivleme
Medyada yer alan haberlerin arşivini oluşturmak
Belediye hizmetlerinin görsel ve yazılı arşivini oluşturmak
Belediyemiz hizmetlerinin video ve fotoğraf çekimlerini gerçekleştirerek, bunları arşivlemek

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği İçin Tıklayınız

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Hizmet Standartları Tablosu İçin Tıklayınız

Tel: 0(212) 467 19 00 - 1618

Mail: basin@bayrampasa.bel.tr


submit
submit