Hayırevi
Hayırevi

Alanın vereni görmediği bir hayırseverlik prensibi ile ilçemizdeki tüm ihtiyaç sahiplerine bir bir ulaşan 'Hayırevi'ni hayata geçirdik. Bu doğrultuda ihtiyaç sahibi ailelerin tespitini yaparak; gıdadan giyime, ev tekstilinden beyaz eşya ya kadar gerekli yardımları yapmaya çalıştık. İhtiyaçsız bir Bayrampaşa için, çalışmalarımız durmaksızın devam etmektedir.

Türk toplumunun öz değerleri içerisinde olan paylaşma ve yardımlaşma duygusu, İslamiyet’e geçiş sürecine girilmesiyle birlikte daha güçlü manevi bir boyut kazanmıştır.

Türk-İslam sentezi temelinde Türkler, kurdukları devletlerle adlarını tarihe altın harflerle yazdırmayı başarmışlardır. Türkler’in bu başarısının alt yapısında güçlü adalet anlayışı ve paylaşma ruhu yatmaktadır.

İslamiyet’in ruhunu anlayan, algılayan ve uygulayan Türkler, hayırseverlik gömleğini üzerlerinden hiçbir zaman çıkarmamışlardır. Dinimizin kulağımıza fısıldadığı; “komşusu açken tok yatan bizden değildir” sözü yardımlaşma, paylaşma adına çıkış noktamız olmuştur.

Bu bağlamda Bayrampaşa Belediyesi tüm zaman dilimlerinde öz değerlerimizde var olan, İslamiyet ile güçlenen hayırseverliği, yardımlaşmayı, paylaşmayı tüm zamanlarda devam ettirmeyi, insani ve dini bir görev olarak görmüştür.

Adres: Altıntepsi Mahallesi Mete Sokak No:83 Bayrampaşa / İstanbul

Facebook adresimize erişmek için lütfen tıklayınız.

Tel: 0(212) 544 39 09


submit
submit