Nazmiye Kaya Bilgi Evi
Nazmiye Kaya Bilgi Evi

Dünden bugüne yeryüzünde meydan gelen birçok olumlu gelişmenin alt yapısında; araştırma, öğrenme, eğitim ve bilgi yer almaktadır. Belediyemiz bu doğrultuda eğitime, bilime, bilimsel çalışmalara destek olmayı üzerine düşen önemli bir görev olarak görmüştür. Bu bilinçle hareket ederek, birçok bilgi evi ve merkezi kurmuş ve bunları vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştur.

Bu merkezlerden biri de Nazmiye Kaya Bilgi Evi’dir. Nazmiye Kaya Bilgi Evi hizmete, 10 bin kitap kapasiteli kütüphane olarak başlamış, daha sonra bu kütüphane teknoloji ile donatılarak, bilgiler dijital ortama taşınmış eğitim amaçlı bilgisayar sınıfları oluşturulmuştur.

Bilgi evimizden bütün vatandaşlarımız ücretsiz faydalanma imkanı bulurken, konusuna hakim eğitimciler eşliğinde öğrencilerimize sayısal ve sözel içerikli dersler verilmekte, onlara ev ödevlerinde içerik ve plan desteği sunulmaktadır.

Bilgi evimizde bulunan kütüphanemizde, yerli ve yabancı romanlar, edebiyat, şiir, felsefe, psikoloji, tarih, coğrafya, çocuk gelişimi, kişisel gelişim, çeşitli ansiklopediler, düşünce kitapları, bilgisayar kitapları, Atatürk köşesi, aile bilgileri bölümleri bulunmaktadır.

Adres: Kocatepe Mahallesi 19. Sokak No:100 Bayrampaşa / İstanbul

Tel: 0(212) 640 10 06


submit
submit