Altıntepsi Bilgi Evi
Altıntepsi Bilgi Evi

İyi bir yaşam ancak iyi bir eğitimle inşa edilebilir. Eğitim oldukça geniş yelpazeli bir kavramdır. İnsanlara her konuda eğitimler verilerek; onların yaşam içerisinde, doğru hareket etmeleri sağlanabilir. Belediyemiz bu bağlamda tüm zaman dilimlerinde, hayata geçirdiği projelerle eğitime ve bilime her zaman destek olmayı üzerine düşen önemli bir görev olarak görmüştür.

Eğitime ve bilime destek amacıyla hayata geçirilen ve halkımızın hizmetine sunulan merkezlerden biri de Altıntepsi Bilgi Evi’dir. 2004 yılında halk kütüphanesi olarak hizmet vermeye başlayan merkezimiz, 2005’te açılan Bayrampaşa Bilgi Merkezi’ne bağlanarak, içeriğini güçlendirmiş, fonksiyonlarını çeşitlendirmiştir.

Zengin bir kütüphaneye sahip Bilgi Evimizde; ders kitapları, edebiyat kitapları, hikaye ve romanlar, dünya klasikleri, yerli klasikler, kaynak kitaplar, , kişisel gelişim serisi ve benzeri  olmak üzere 2 binden fazla kitap yer almaktadır. Vatandaşlarımız bilgisayar destekli kütüphanemizde konu ya da yazar adı ile kaynak araması yapabilmektedir.

Bilgi Evimizde 150 öğrencimize konusunda ve alanında uzman eğitimciler eşliğinde, bilgisayar destekli eğitim verilmekte, onların sosyal zekasını güçlendirici aktiviteler yürütülmektedir. Eğitimin ailede başladığı bilincine sahip olan Bilgi Merkezi ve Bilgi Evleri, aile seminerleri düzenleyerek, çocuğun gelişimi noktasında aile ile koordineli çalışmalar yürütmektedir.

Adres: Altıntepsi Mahallesi Yeni Sokak No:13 Bayrampaşa / İstanbul

Tel: 0(212) 501 74 40


submit
submit