İlanlar
SÜNNET ÖNCESİ BOĞAZ TURU HEYECANI
Bayrampaşa Belediyesi, her yıl olduğu gibi, bu yıl da yüzlerce Bayrampaşalı çocuğu sünnet ettiriyor. Sünnet öncesi oldukça heyecanlı olan çocuklar ve aileleri, boğaz turunda gönüllerince eğlendi. Boğaz turuna Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de eşlik ederek çocuklarla tek tek ilgilendi.

Sünnet kıyafetleri Bayrampaşa Belediyesi tarafından karşılanan 200 çocuk, bu kez de aileleriyle birlikte belediyeye ait servis araçları ile boğaz turuna götürüldü. Sünnet öncesi yapılan bu etkinlik için özel olarak hazırlanan tekne, çocuklar ve ailelerini boğazın her iki yakasında gezdirerek turuna üçüncü köprü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne kadar devam etti.  Boğaz turu sırasında yiyecek-içecek ikramı yapılan çocuklar ve aileleri, müzik eşliğinde çeşitli oyunlar oynayarak gönüllerince eğlenme fırsatı buldular ve sünnet kıyafetleri içinde aileleri ile beraber boğaz manzarasında bol bol fotoğraf çektirdiler.

Programa Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sırakaya, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Yaşar Urgan katıldı. 

“BİZİM GAYEMİZ HER ZAMAN HALKIMIZA HİZMET ETMEKTİR”

Sosyal belediyecilik anlayışıyla 24 yıldır bu hizmete devam ettiklerini belirten Başkan Atila Aydıner, "Sosyal belediyecilik anlayışımızla halkımıza birçok hizmet vermeye çalışıyoruz, geleneksel hale getirdiğimiz sünnet organizasyonumuz da bu hizmetlerden biri. Gelen talepler doğrultusunda yıllardır bu hizmetimize devam ediyoruz. Çocuklarımıza önce sünnet kıyafet takımları hediye ediyor, sonra onları aileleriyle beraber eğlenceli bir boğaz turuna çıkarıyoruz, daha sonra da özel bir sağlık kuruluşunda, güvenli ve hijyenik ortamda gruplar halinde, uzman doktorlar eşliğinde sünnetlerini gerçekleştiriyoruz. Allah, sünnet ettireceğimiz çocukların mürüvvetlerini de görmeyi ailelerine nasip etsin. Biz her zaman sizlerin yanındayız ve gayemiz her zaman halkımıza hizmet etmektir."  dedi.

Boğaz turunda oldukça eğlenen çocuklar, gruplar halinde özel bir sağlık kuruluşunda sünnet ettirilecek. Tüm masrafları da Bayrampaşa Belediyesi tarafından karşılanacak.

Çocuklarını Bayrampaşa Belediyesi aracılığıyla sünnet ettirecek aileler de taleplerinin Bayrampaşa Belediyesi tarafından olumlu karşılanmasından oldukça memnun olduklarını dile getirerek, Başkan Aydıner ve ekibine çok teşekkür ettiklerini belirtti.


submit
submit