BAYGEM
Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi (BAYGEM)

Geleceğimiz olan gençlerimizin, zamanı doğru kullanma bilinci ile ücretsiz eğitim alabilecekleri BAYGEM’i açtık.

Baygem, Bayrampaşa Belediyesi’nin gençlere ücretsiz eğitim vererek, onları bir meslek sahibi yapmak amacıyla hayata geçirdiği en önemli eğitim projelerinden biridir.

Bugüne kadar binlerce gencimizi bir meslekle buluşturan Baygem’in kapıları yeni kursiyerlerimize açıktır. Baygem’den yaşı 15-35 yaş arasında olan tüm gençlerimiz ücretsiz faydalanabilir.

Baygem, mekan ve donanım açısından kurs programlarına uygun olarak donatılmış; 22 derslikten, toplantı salonundan, kütüphaneden ve kafeteryadan oluşmaktadır. 52 öğretmen, 17 personel ile yıllık 5 bin kursiyere eğitim verme kapasitesine sahiptir.

BAYGEM'de 1 Mac laboratuarı, 3 bilgisayar laboratuarı, 1 bilgisayar bakım-onarım atölyesi, seminer, halk oyunları, tiyatro ve spor salonları; dil, müzik, ebru, hat, tezhip, eğitici annelik ve satranç sınıfları bulunuyor.

Bayrampaşa Gençlik Merkezi bilgisayar, yabancı dil, müzik, medya ve iletişim, eğitici annelik, Türk İslam Sanatları, görsel ve plastik sanatlar branşlarındaki kursları; atölye ve spor faaliyetleri ile kurulduğu günden beri Bayrampaşa’da eğitim ve kültür alanında kaliteli çalışmalar yürütüyor.

Baygem’de üçer aylık periyotlarla eğitim gören kursiyerlerimize, başarılı oldukları alanlarla ilgili MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Baygem’e kesin kayıtlarımız her ders yılı başında 1 Eylül tarihinden itibaren başlamaktadır. Yeterli başvuru olan kursların eğitimi, Eylül ayı içinde başlar. Ders saatlerine göre her kurs, yıl içinde iki-üç defa açılır. Baygem’den telefonla her türlü bilgiyi alabilirsiniz.

Kurslarımız

  • Bilgisayar Kursları
  • Dil Kursları
  • Müzik Kursları
  • Medya ve İletişim Kursları
  • Eğitici Annelik
  • Türk İslam Sanatları
  • Görsel ve Plastik Sanatlar
  • Eğitim Programı

Gruplar Hafta içi Hafta Sonu
Sabah 09.00-12.00 / 09.00-12.00
Öğleden Sonra 13.00-16.00 / 13.00-16.00
Akşam 17.30-20.30 / 17.30-20.30
Kayıt için Gerekli Evraklar

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Fotoğraf (1 adet)
İkametgah Belgesi
 

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:70 Bayrampaşa / İstanbul

Tel:(212) 567 80 53 - www.baygem.org

BAYGEM Web Sayfası İçin Tıklayınız...


submit
submit