Bayrampaşa Sosyal Hizmet Merkezi
Sosyal Hizmet Merkezi

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Önal İnaltekin, Bayrampaşa Sosyal Hizmet Merkezi açılması için karşılıklı protokol imzaladı.

Bayrampaşa Belediye hizmet binasında imzalanan protokol kapsamında, İsmet Paşa Mahallesi Nadir Tümer Sokak’ta Bayrampaşa Sosyal Hizmet Merkezi açılacak. Sosyal Hizmet Merkezi aracılığıyla Bayrampaşa’daki ihtiyaç sahipleri tespit edilecek ve ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunulacak. Öte yandan çocuklar, engelliler, yaşlılar, kadınlar başta olmak üzere vatandaşlara koruyucu, destekleyici ve rehberlik hizmeti verilecek.

Sosyal Hizmet Merkezleri; sosyal hizmet müdahalesinin ve takibinin gerçekleştirilmesi, çocuk, genç, kadın, erkek, yaşlı bireylere ve ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici, rehberlik ve danışmanlık odaklı sosyal hizmetlerin, hizmete erişim kolaylığı esasıyla bir arada ve gerektiğinde kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve gönüllüler ile iş birliği içerisinde çalışmaktadır.

Sosyal Servis Birimi, 0-18 yaş arası ‘Korunmaya Muhtaç Çocuk Statüsü’nde bulunan çocuklara yönelik koruyucu ve destekleyici tedbir hizmetleri verilmektedir. Bunlar; danışmanlık, eğitim, bakım, sağlık ve barınma tedbiridir.

Adres: İsmet Paşa Mahallesi  Nadir Tümer Sokak No:1/3 B.paşa/İST

Tel: 0 212 567 11 82-83


submit
submit