İhaleler
2014 YILI FAALİYETLERİ HİZMET ALIMI
BAYRAMPAŞA BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2014 YILI FAALİYETLERİ HİZMET ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

T.C.

BAYRAMPAŞA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü

 

2014 YILI FAALİYETLERİ HİZMET ALIMI

TEKNİK ŞARTNAMESİ

 

TANIM

MADDE–1 Bu şartname Bayrampaşa Belediyesinin, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü marifetiyle gerçekleştireceği, aşağıda maddeler halinde verilen etkinliklerin hizmet alımı yoluyla gerçekleştirilme işini kapsar.

 

İŞİN SÜRESİ

MADDE–2 Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde yapılacaketkinlikler sözleşmenin imzalanması ile 15 Mayıs 2014 tarihinde başlayacak ve 31 Aralık 2014 tarihi itibariyle sona erecektir.

 

MADDE–3 Bu şartnamede geçen;

 

İdare

: Bayrampaşa Belediye Başkanlığını

 

Yüklenici

: İhaleyi alan ve imzalanan sözleşmeye taraf olan firmayı tanımlar.

 

Etkinlik

: Aşağıda madde 5 te tanımı ve detayları verilen iş kalemlerini kapsar.

 

Etkinlik Mekânları

: İstanbul İli ve Bayrampaşa İlçe sınırları içinde İdarenin göstereceği yerlerde (İdarenin uygun gördüğü mekanlarda, Kültür ve Sanat Merkezlerinde, Park ve Bahçelerde, Spor Salonlarında ve ilçemizde bulunan tüm okullarda düzenlenecek olan sosyal ve kültürel faaliyetler) etkinlikler yapılacaktır.

 

MADDE–4 İdare, işin yapılması sırasında, istediği an kendi personeli ile kontrollerde bulunabilir. Yüklenicinin buna itiraz hakkı yoktur. Yüklenici firma ekip çalışması yapma kabiliyeti yüksek personellerle tüm işlerin aksamadan yürütülmesinden sorumludur. Yapılacak işlerle ilgili yönetici ve yürütücü kadrolar oluşturacak ve personellerin idareyle olan bağlantıları sağlanacaktır. Madde 5’te tanımı ve detayı verilen işlerin yapılmasında ihtiyaç duyulan personeli hazır bulundurmak yüklenici firmanın sorumluluğundadır.

 

PROGRAM İÇERİĞİ

MADDE– 5 İhale kapsamında yapılacak işlerin tanımı ve detayları:

 

KÜLTÜR SANAT PROGRAMLARI ETKİNLİĞİ:

 

YAPILACAK İŞ

İŞİN TANIMI

BİRİMİ

5.1

KONSER-

THM - TSM

 

Bayrampaşa ilçesi sınırları içerisinde idarenin belirleyeceği tarih ve yerlerde yıl içerisinde Türk Sanat Müziği veya Türk Halk Müziği konserleri verilecektir. Bu konserlere katılacak grup veya orkestralar en az 20 kişilik ekiplerden oluşan profesyonel Gruplar olacaktır. Bu ekiplerin tüm ücret, ulaşım, ikram, yemek, Vergi ve Stopajları yüklenici firmaya ait olacaktır.

5 adet

5.2

KONFERANS

SÖYLEŞİ

PANEL

Söyleşiler, Bayrampaşa halkına yönelik tarih sohbetleri, edebiyat sohbetleri, Ahlaki Değerler, Demokrasi ve İnsan Hakları, Çevre, Sağlıklı Beslenme, Kadın Hastalıkları, Moral ve Motivasyon, Deprem Bilinci, Kentlilik Bilinci vb. İdarenin talep ettiği konularla ilgili Kültür ve Sanat merkezleri yada idarenin belirlediği mekanlarda düzenlenecektir. Her bir söyleşi en az 1 saat sürecektir. Söyleşiler; konusunda uzman akademisyenler, iş dünyasının başarılı ve tanınmış isimleri, tanınmış şair, edebiyatçı ve tarihçiler, alanında tanınmış tiyatro ve sinema sanatçıları tarafından verilecektir. Söyleşilerin tüm giderleri konuşmacılara yüklenici tarafından ödenecektir. (karşılama, ikram, ulaşım masrafları, kaşe bedeli v.b tüm giderler dâhil)

15 adet

5.3

SEMİNER

 

Anne-Baba Eğitimi, Aile Sağlığı ve Eğitimi, Anne-Çocuk Sağlığı, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Gençlik ve Madde Bağımlılığı, Girişimcilik, İlkyardım, Tüketici Eğitimi, Hızlı Okuma v.b.İçerikler ve katılımcılar için idarenin onayı alınacaktır.

Ayrıca talep halinde İdare, başka seminer programları açabileceği gibi Milli Eğitim Bakanlığı, Üniversiteler, Meslek Odaları ve ilgili birimlerle işbirliği içerisinde veya halkın taleplerine göre ihtiyaç duyulacak daha değişik konularda da seminer programları düzenleyebilir. Seminer programlarının katılımcı kayıtları yüklenici firma tarafından alınacaktır. Seminerler için yeterli talep oluştuğu takdirde guruplar oluşturulacak ve açılacaktır.

Her bir seminerin süresi farklı olabileceğinden seminerler için saat ücretlendirmesi yapılacaktır. (Ör: Aile Eğitim semineri 20 saat olabilirken, Sınav kaygısı semineri 8 saat olabilecektir.) Seminerler; konusunda uzman akademisyenler, iş dünyasının başarılı ve tanınmış isimleri, tanınmış şair, edebiyatçı ve tarihçiler, alanında tanınmış tiyatro ve sinema sanatçıları tarafından verilecektir. Seminerlerin tüm giderleri yüklenici tarafından ödenecektir. (karşılama, ikram, ulaşım masrafları, kaşe bedeli v.b tüm giderler dâhil)

500 saat

5.4

ÇOCUK

TİYATROSU

Bayrampaşa’da yaşayan 3 – 13 yaş grubu çocuklara hitap eden oyunların çocukların kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak içerikte profesyonel bir anlayışla en az beş (5) kişiden oluşan oyuncu grubuyla sahnelenmiş olması gerekmektedir. Tiyatro oyunlarının kostüm ve dekorları zengin olacak olup basit dekor ve kostüme sahip olan oyunlar oynatılmayacaktır. Oyun içerikleri toplumsal değerlerin korunmasına yönelik olarak İdare tarafından incelenecek ve İdarenin izniyle sahnelenecektir.

Sahnelenecek oyunlar 50 dakikadan az olmayacaktır. Küçük Balık Bambam, Sihirli Fasulyeler, Komik Kurt ve Keçi Yavruları, Ece ve Evliya Çelebi, Ece ve Mimar Sinan, Ece ve İbni Sina, Battal Gazi ve Spiderman, Şirinler, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Soytarılar Okulu, Ah Bir Büyük Olsam, İlaçlar Mikroplara Karşı, Bir Prenses Masalı, Yolumuz Sevgi Olsun, Çocuklar Savaşı Sevmez, Kötülüğü Sevgi Yener, İbiş Memişe Ne Demiş, Ben Çöp Değilim, Bir Kümes Müzikali, Hayal Ettiğim Dünya, Tarzan-Yağmur Ormanları, Su Damlası, Sinderella Kül Kedisi, Bremen Mızıkacıları, Pinokyo, Alis Harikalar Diyarında, Komik Tavşan Hopi, Kırmızı Başlıklı Kız, Aslan Kral Sirkte, Uyuyan Güzel Komedisi, Sihirli Çizme Komedisi, Prens İle Deniz Kızı, İbiş Çöp Canavarı, Masallar ve Sevimli Kuklalar, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Ali Babanın Çiftliği, Alaattin’in Sihirli Aynası, Periler Ülkesi, Arı Maya, La Fontain Orman Mahkemesinde, Heidi, Orman Perileri, Şapkadan Kral Çıktı, Küçük Kız ve Yıldızlar, Kırmızı Papuçlar vb.muadildeki oyunlardan İdarenin seçeceği oyunlar yine İdarenin seçeceği gösterim sayısı kadar sahnelenecektir. Tiyatro oyunlarının kostüm ve dekorları zengin olacak olup basit dekor ve kostüme sahip olan oyunlar oynatılmayacaktır. Oyuncuların ve dekorlarının salona geliş ve gidişleri yüklenici firma tarafından karşılanacaktır.

50seans

5.5

KUKLA

GÖSTERİSİ, İLLÜZYON, ÇOCUK ŞARKILARI

Bayrampaşa’da yaşayan 3 – 13 yaş grubu çocuklara hitap edeneğitici en az 45 dk sürecek, Hacivat-Karagöz orta oyunu gösterisi, geleneksel hayali yada kukla gösterisi, çocukların ilgisini çekecek farklı karakterlerde kukla ve vantrilok ile illüzyon gösterileri idarenin onayı alınarak yapılacaktır.

25 seans

5.6

İNTERAKTİF SHOW

Bayrampaşa’da yaşayan 3 – 13 yaş grubu çocuklara hitap edeneğitici ve eğlenceli en az 45 dk sürecek, çocukların ve ailelerin birlikte sahnede olacağı ve yarışmalara katılacağı, çocukların ilgisini çekecek farklı karakterlerin (şişme karakterler, palyaço, soytarı v.b.) yer aldığı gösteriler idarenin onayı alınarak yapılacaktır.

25 seans

5.7

YETİŞKİN TİYATROSU VE STAND-UP SHOW

Toplum tarafından genel kabul görmüş, ahlaki değerlere uygun olan, sosyal, sanatsal, kültürel ya da komedi içerikli oyunlar ve Showlar sahnelenecektir. Showlarda Atalay Demirci, Ceyhun Yılmaz, Hayrettin, Recep Demirkaynak vb. sanatçılar sahne alacak. Oyunların kostüm ve Dekoru Profesyonel olacaktır. Sahnelenecek oyunlar; “Kumandan”, “İstanbul Hatırası”, “Püf Noktası”, “Çılgın”, “Baba”, “Huzur Sokağı”, “Kayıp Ruhlar Kıraathanesi”, “39 Basamak”, “Şahane Düğün”, Yeşil Papağan Limited”, “Murtaza”, “Venedik Taciri”, Kim O”, “Eros Pansiyon”, “Basit Bir Ev Kazası”, “Letafet”, “Albay Kuş”, “Tepeden İnme”, Çılgın Yenge”, Bana Bir Picasso Gerek”, “Van Gogh”, “Hastasıyız”, “Güldüren Şüphe”, “Bu Oyun Başka Oyun”, “Hırsız”, “Yolun Açık Olsun”, “Kumandan”, “Ah Mine’l Aşk”, “Komikse Komik” vb. muadildeki oyunlardan İdarenin seçeceği oyunlar yine İdarenin seçeceği gösterim sayısı kadar sahnelenecektir.

Gösteriler 90dakikadan az olmayacaktır. Yeni sezonda sahnelenecek oyunlar, ilçe halkının talep ve istekleri vb. durumlar neticesinde adı geçen oyunlara muadil oyunlar İdarenin onayı ile yüklenici tarafından sahnelenebilecektir. Yüklenici bunun için ekstra bir bedel talep edemez. Hangi tiyatroların gösterime sunulacağına İdare karar verecektir. Oyuncuların ve dekorlarının salona geliş ve gidişleri yüklenici firma tarafından karşılanacaktır.

25 seans

5.8

SİNEMA (Film Bileti)

Bayrampaşa halkının sosyal ve kültürel hayatlarına katkıda bulunmak amacıyla Bayrampaşa ilçesinde hizmet veren sinema salonlarından bilet alınarak güncel gösterimde olan filmlerin ilçemizde ikamet eden ve öncelikle Konferans, Söyleşi, Panel, Seminer ve İnteraktif Show tarzı etkinliklere katılan halka ve idarece onaylanan gruplara sinema film bileti verilmesi. Film bileti yüklenici tarafından alınıp halka ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Filmler ilçedeki sinema salonlarında vizyon filmler olacaktır.

6.000 adet

5.9

TARİH GEZİSİ (Giriş ücreti ve Mihmandarlık Hizmeti)

Haftada en az iki gün, en fazla 60 kişilik gruplar halinde tarihi ve kültürel geziler gerçekleştirilecektir. Miniatürk, Yerebatan Sarnıcı, Panaroma 1453, Dolmabahçe Sarayı, Yuşa Tepesi, Aziz Mahmud Hüdayi, Eyüp Sultan vb. (İdare vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yeni gezi alanları açabilir) Ulaşım idare tarafından sağlanacaktır. Giriş ücretleri, grubun sevk ve idaresi için bir görevli personel yüklenici firma tarafından karşılanacaktır.

5.000 kişi

5.10

TARİHİ YARIMADA

GEZİSİ (Rehberlik Hizmeti)

İstanbul’un tarihi mekânlarını, idare tarafından toplanan talepler doğrultusunda oluşan gruplara haftada üç gün, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecek öğrencilerden seçilecek gruplara ayda iki kez rehber eşliğinde gezi düzenlenmesi. Geziler “Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan profesyonel Turist Rehberi Belgeli” rehberler eşliğinde yapılacaktır. Sultanahmet, Süleymaniye, İstanbul Surları v.b. halka açık alanlarda düzenlenecektir. Gezilerde her gruba Kokartlı profesyonel tur rehberi yüklenici tarafından verilecektir. Rehber ücreti yüklenici firmaya aittir. Gerekli izinler, yazışmalar ve ulaşım idare tarafından yapılacaktır. Rehberlerin Kokart belgeleri idareye ibraz edilecektir.

80 adet

5.11

ETKİNLİK KİTAPÇIĞI

Aylık Kültür Sanat Etkinlikleri kitapçığı, her yeni ay programları başlamadan en geç bir hafta önce idarenin onayı alınıp basılacaktır. 12*24 cm. ebadında, iç sayfalar 135gr. parlak kuşeye 4+4 renk baskılı, kapak 300gr parlak kuşeye 4+4 renk baskılı parlak selefonlu, en az 40 sayfa iç ve Kapak, tel dikiş olacaktır. (Kitapçıkların hazırlanmasında, grafik tasarım, baskı ve kağıt giderleri ile kullanılan tasarımların telif ücretleri yüklenici firmaya aittir.). Ayrıca Bayrampaşa ilçesinde idarenin belirlediği noktalara kitapçık basımı itibari ile 3 gün içerisinde yüklenici firma dağıtımını yapacaktır. Her ay 12.000 kitapçık baskısı yapılacak olup toplamda 5 ayrı kitapçık tasarım ve mizanpajı yapılacak ve basılacaktır (Eylül ve Ekim ayı kitapçıkları birleşik tek kitapçık olarak hazırlanacak, yüklenici firma fazla sayfa olması durumunda ek ücret talep etmeyecektir). 5 ayrı kitapçığın tüm tasarım, mizanpaj, baskısı ve ilçe de dağıtımı yüklenici firmaya aittir.

60.000 adet

5.12

KÂĞIT AFİŞ

50*70 cm, 4 renk, 135gr, kuşe kâğıt, basım ve idarenin belirlediği adreslere dağıtımının yapılması. Kağıt afişler baskı başına en az 300 adet olarak hazırlanacak ve basımdan önce idarenin onayına sunulacaktır. (Afişlerin hazırlanmasında, grafik tasarım, baskı ve kağıt giderleri ile kullanılan tasarımların telif ücretleri yüklenici firmaya aittir.). Yıl boyunca toplamda en fazla 20 değişik afiş tasarım, grafik ve baskısı ile Bayrampaşa ilçe sınırları içerisinde dağıtımı yüklenici firma tarafından yapılacaktır.

6.000 adet

5.13

FOTO BLOG BASKI

İdare yıl içerisinde sergilenmek üzere belediye faaliyetleri yada belirlediği temalarda 50*70 cm ebadında farklı zaman dilimlerinde kullanılmak üzere, 5mm decota sıvama Fotoblog iç mekân baskıyı yüklenici firmaya hazırlattırır. Bu fotoblogların tasarım ve baskısı yükleniciye aittir.

500 adet

5.14

DAVETİYE VE ZARF

Konferans, Söyleşi, Sergi vb. gibi düzenlenen Kültür Sanat Programları için program başına 500 adet olmak üzere, A5 ebadında, 350gr parlak kuşeye 4+4 renk baskılı, parlak selefonlu programın özelliğine göre tasarımı yapılıp idarenin onayı alınarak davetiye hazırlanması ve zarflanması ile idarenin belirleyeceği adreslere dağıtımının yapılması. Zarflarda 110gr. 1. hamur olacaktır. Yıl boyunca en fazla toplam 10 değişik davetiye tasarım, grafik ve baskısı ile Bayrampaşa ilçe sınırları içerisinde dağıtımı yüklenici firma tarafından yapılacaktır.

5.000 adet

5.15

SERTİFİKA

Seminer programlarına katılıp sertifika almaya hak kazanan katılımcılara dağıtılmak üzere 23*33cm ebatlarında, 350gr mat kuşe kağıt, , 4 renk, program içeriğine uygun tasarımı yapılıp idarenin onayı alınarak basımı ve dağıtımı yapılacaktır.

500 adet

5.16

EL İLANI

İlçe içerisinde Belediye tarafından yapılacak programlar için, A5 ebadında 135gr. kuşeye 4 renk baskılı el ilanları hazırlanacaktır. Yıl içerisinde toplamda 5 adet el ilanı hazırlanması planlanmakta olup her el ilanı 10.000 adet basılacaktır. Bu 5 el ilanının grafik tasarımı mizanpajı, baskısı ve ilçe içerisinde idarenin öngördüğü yerlere dağıtımı yüklenici firma tarafından yapılacaktır.

50.000 adet

5.17

BROŞÜR

İlçe içerisinde belediye tarafından yapılacak programlar için, A4 ebadında 135gr. kuşeye 4+4 renk baskılı, çift kırım broşürler hazırlanacaktır. Yıl içerisinde toplamda 5 adet Broşür hazırlanması planlanmakta olup her broşür 5.000 adet basılacaktır. Bu 5 broşürün grafik tasarımı mizanpajı, baskısı ve ilçe içerisinde idarenin öngördüğü yerlere dağıtımı yüklenici firma tarafından yapılacaktır.

25.000 adet

5.18

KİTAPÇIK

İlçe içerisinde belediye tarafından yapılacak programlar için (Konser THM, TSM gibi), A5 ebadında içler 170 gr. Parlak kuşeye 4+4 renk baskılı kapak 350 gr. Parlak kuşeye 4+4 renk baskılı ve parlak selefonlu, tel dikişli. İçler 16 sahife + kapak. Yıl içerisinde toplamda 5 ayrı kitapçık hazırlatılması ve her kitapçığın 3.000 adet baskısının yapılması planlanmaktadır. Bu kitapçıkların tasarım, mizanpaj, baskı ve dağıtımı yüklenici firma tarafından yapılacaktır.

15.000 adet

5.19

PROMOSYON HEDİYELER

İlçe içerisinde yapılacak Çocuk etkinliklerinde dağıtılmak üzere erkek çocuklar ve kız çocuklar için oyuncaklar alınacaktır. Bu oyuncaklar Türk malı olacak ve gerekli CE belgesi gibi sertifikasyon belgelerine sahip olacaktır. Bu oyuncaklar çocukların sağlığını tehdit edecek maddelere sahip olmayacak ve basit oyuncaklar olmayacaktır. Oyuncaklar metal çek bırak otomobiller, lego takımları, Çocuk saatleri, birinci sınıf oyun hamuru takımları vb. oyuncaklardan idare tarafından seçilecektir. Ayrıca bu oyuncakların çocuk etkinliklerinde dağıtımı idarenin kontrolünde yüklenici firma tarafından yapılacaktır.

5.000 adet

5.20

SUNUCU

Kültür Sanat Programları çerçevesinde hazırlanan Konserler, Konferans, Söyleşi, Panel ve Sahne programlarında idarenin talebi ile programların sunumu diksiyonu düzgün, Türkçeye hakim, profesyonel olarak mesleği icra eden kişiler tarafından yapılacaktır. İdare radyo ve televizyonlarda sunuculuk yapmış veya yapan profesyonel sunucuları talep edebilir.

20 adet

 

 ÖZEL PROGRAMLAR - ÖNEMLİ GÜN VE HAFTALAR ETKİNLİĞİ:

            2014 yılı içerisinde yer alan önemli gün ve haftalar kapsamında kendi özel gün ve haftasında yada idarenin belirleyeceği tarihte gerçekleşecek programlar (İstiklal Marşının Kabulü, Polis Teşkilatı Kuruluş Günü, Kardeşlik Haftası, İstanbul’un Fethi, Dünya Çevre Günü, İlköğretim Haftası, Ahilik Haftası, Mevlana Haftası vb.) ve idare tarafından kararlaştırılan özel programlarda idarenin belirleyeceği mekanlarda yıl içerisinde idarenin talebi doğrultusunda programlar yüklenici firma tarafından yapılacaktır. Program sayıları ilgili maddelerde verilmiş olup tüm önemli gün ve haftalar için program yapılmayacak, yapılması düşünülen programlar için yüklenici firma idareden görüş ve onay alacaktır.

5.21

SUNUCU

Programların sunumu diksiyonu düzgün, Türkçeye hakim, profesyonel olarak mesleği icra eden kişiler tarafından yapılacaktır. İdare radyo ve televizyonlarda sunuculuk yapmış veya yapan profesyonel sunucuları talep edebilir.

10 adet

5.22

SANATÇI

İdare tarafından yapılması istenen özel gün programlarında sahne alacak sanatçılar, Tuluyhan Uğurlu, Orhan Hakalmaz, İbrahim Sadri, Ahmet Özhan, Bedirhan Gökçe, Suzan Kardeş, Uğur Işılak yada muadili sanatçılar olacaktır. Sanatçılar tespit edilmeden idarenin onayı alınacaktır. Sanatçıların programlara geliş ve gidişleri ile her türlü talepleri yüklenici firma tarafından karşılanacaktır.

10 adet

5.23

SAHNE ve TRUSS

Sahne kurulması gereken açık veya kapalı mekanlarda yapılacak programların, yeterli teknik personel ile içeriğine ve kullanılacak mekanın özelliğine göre idare, programlar öncesi sahne platformu kurdurabilir. Kurulacak sahnenin program alanına nakliyesi, sökülüp takılması, üzerinin halı ve yanlarının siyah kumaşla kaplanması ile dört ayak truss sistemin kurulması yüklenici firmaya aittir.

Teknik özellikler; 10x10x1,5m ebatlarında platform, sahnenin ön ve arka tarafında iki adet program vinili ile ışık ve ses sistemlerinin montaj yapılabileceği 5x10m Truss ayak sistemi olacaktır.

5 adet

5.24

SES – IŞIK ve JENERATÖR

Programların izleyicilere en iyi şekilde sunulabilmesi için alanda ses ve ışık sistemlerinin bulundurulması, sistemi kullanacak teknik personelin bulundurulması yüklenici firmaya aittir. Kurulan sistem en az 2000 kişilik ihtiyaca cevap verebilecek kapasitede olacaktır. Sistemin enerji ihtiyacını karşılamak üzere 225 kw bir jeneratör alanda hazır bulundurulacaktır. Jeneratörün yakıt ihtiyacı yüklenici firma tarafından karşılacaktır.

Teknik Özellikler;

12 (6x2) adet line array aktiv hoparlör

4 adet 18’ subbass aktiv hoparlör

64 kanal 10 aux canlı müzik mikseri

5 adet equalızer

30 adet dinamik mikrofon

5 adet  head set telsiz mikrofon

5 adet telsiz mikrofon

8 adet 12’  hoparlör

1 adet effect cihazı

25 nota sehpası

25 mikrofon sehpası

12 adet led par64

2 adet 575 movıng heads robot

1 adet double cd player

1 adet laptop

Kablo ve ekipmanları

5 adet

5.25

MEHTERAN GÖSTERİSİ

İdarenin uygun gördüğü programlar için en az 30 kişilik mehteran takımı yüklenici firma tarafından programlarda hazır bulundurulacak. Mehterin kendine has kıyafet ve enstrümanları üzerinde olarak kortej yürüyüşü yapılacak ve 30 dakikalık bir konser verilecektir. Mehter takımının program alanına geliş ve gidişleri yüklenici firma tarafından sağlanacaktır.

5 adet

5.26

İKRAM

Yapılması planlanan on (10) program için katılımcılara sunulmak üzere bir programda en az 300 kişilik en fazla 1500 kişilik idarenin istediği sayıda olacak şekilde sıcak soğuk içecek ve kuru pasta çeşitleri ikram yapılacak, ikram malzemelerinin dağıtımı, sunumda kullanılacak tek kullanımlık bardak, tabak, peçete ve personel yüklenici firma tarafından hazırlanacaktır.

İkram İçeriği;

Tuzlu Çeşitleri:Kokteyl Sosis, kanepeler, spesiyal tuzlu çeşitleri, cips çeşitleri, mini pizza çeşitleri

Tatlı Çeşitleri:Sufle, Tart çeşitleri, elmalı çikolatalı spesiyal, kanepe çeşitleri ekler

Ara sıcaklar:  Soğan Kroket, elma ve patates kroket, fındık köfte, sigara böreği,

İçecekler:Meyve suyu çeşitleri, kola, çay, kahve, su, soda.

MALZEME

ADET GRAMAJ

1 KİŞİ İÇİN KULLANILAN ADET

 
 

SOSİS

21 gr

2

 

PATATES KROKET

34 gr

1

 

SOĞAN HALKA

14 gr

2

 

ELMA DİLİM PATATES

16 gr

4

 

NUGET

22 gr

1

 

MİNİ PİZZA

20 gr

2

 

KORNEY

28 gr

1

 

 

 

 

 

MALZEME

ADET GRAMAJ

1 KİŞİ İÇİN KULLANILAN ADET

 
 

TARTALET

18 gr

2

 

KÜÇÜK EKLER

17 gr

2

 

 

 

 

 

MALZEME

ADET GRAMAJ

1 KİŞİ İÇİN KULLANILAN ADET

 

SU (KAPALI PVC  BARDAK)

180 cc

2

 

KOLA

İÇECEKLERİN TAMAMI 200 ML 'LİK PLASTİK BARDAKLARDA SINIRSIZ OLARAK İKRAM EDİLECEKTİR

 

MEYVALI GAZOZ

 

SADE GAZOZ

 

MEYVE SUYU (KAYISI-VİŞNE-ŞEFTALİ-ELMA-PORTAKAL-KARIŞIK)

 

 

9.000 kişi

5.27

DAVETİYE

A5 ebadında, 350gr parlak kuşe 4+4 renk baskılı, parlak selefonlu programın özelliğine göre tasarımı yapılıp idarenin onayı alınacaktr. Zarflar 110gr. 1. Hamur olacaktır. Program başına 500 adet basım yapılacaktır. Davetiye hazırlanması ve zarflanması ile idarenin belirleyeceği adreslere dağıtımının yapılması yüklenci firmaya aittir.

10.000 adet

5.28

KAĞIT AFİŞ

50x70 ebadında 4 renk, 135 kuşe gr kuşe kağıt, ofset baskı, basılmadan önce idarenin onayı alınacak. Program başına 500 adet afiş basımı yapılacaktır. Dağıtımı yüklenici firma tarafından ilçe genelinde ve idarenin belirleyeceği adreslerde yapılacaktır.

5.000 adet

 

KARİYER VE İSTİHDAM FUARI ETKİNLİĞİ:

            İlçemizde yaşayan 18 – 25 yaş aralığında bulunan gençlere yönelik 4 gün sürecek İŞKUR ve İTO gibi kurum ve kuruluşlarla ortaklaşa yapılacak bir organizasyonla gençlere yönelik kariyer ve istihdama yönelik etkinlik yapılacaktır.

5.29

STANT KURULUMU

Etkinlikte kurumlar, özel işletmeler ve üniversiteler için 2x3m ebatlarında iç mekan tanıtım stantları kurulacak. Etkinliğe katılacak kurum ve işletmeler ile üniversiteler idare tarafından belirlenecektir.

30 Stant

5.30

KONFERANS, SÖYLEŞİ

Günlük programlar 3 ayrı konuşmacı üzerinden planlanacak. Program kapsamında konferans ve söyleşiler için farklı alanlarda kariyerleri ile ve hayatındaki başarı öyküleri ile isimleri ön plana çıkmış kişiler davet edilecek. Örneğin (Semih Saygıner, Zeynel Abidin Erdem, Melih Arat ve Kenan Sofuoğlu vb.) Katılımcı isimler idarenin onayı alınmadan programa dahil edilmeyecektir. Katılımcıların programa geliş ve gidişleri ile tüm masrafları yüklenici firma tarafından karşılanacaktır.

12 adet

5.31

MASA VE SANDALYE

Program süresince stantlarda kullanılacak 60 adet katlanır plastik masa ve 150 adet sandalye. Masa üzerlerinde Bayrampaşa Belediyesi logolu saten kumaştan masa örtüleri hazır bulundurulacak, kirlenen ve yıpranan örtüler yüklenici firma tarafından yenisi ile değiştirilecektir.

4 gün

5.32

SÜSLEME

Etkinlik alanı ve stantlar yüklenici firma tarafından farklı renklerde saten kumaş ve tüllerle 100m süslenecek. Ayrıca 200m 3 renk zincir balon ile alan girişi ve stant bölgesi uygun yerlere asılarak süslenecektir.

1 adet

5.33

DAVETİYE

A5 ebadında, 350gr parlak kuşe 4+4 renk baskılı, parlak selefonlu programın özelliğine göre tasarımı yapılıp idarenin onayı alınacaktr. Zarflar 110gr. 1. Hamur olacaktır. Davetiye hazırlanması ve zarflanması ile idarenin belirleyeceği adreslere dağıtımının yapılması yüklenci firmaya aittir.

1.000 adet

5.34

KAĞIT AFİŞ

50x70 ebadında 4 renk, 135 kuşe gr kuşe kağıt, ofset baskı, basılmadan önce idarenin onayı alınacak. Dağıtımı yüklenici firma tarafından ilçe genelinde ve idarenin belirleyeceği adreslerde yapılacaktır.

500 adet

 

 GENÇLİK ŞÖLENİ ETKİNLİĞİ: (17-18-19 Mayıs 2014 Tarihleri Arasında)

5.35

SANATÇI

Gençlik Festivali kapsamında idarenin belirleyeceği gün ve saatte düzenlenecek konserde yer alacak sanatçı, ülke çapında tanınmış, toplum tarafından genel kabul görmüş, aykırı mesajları olmayacaktır. Örneğin (Mustafa Ceceli, Emre Aydın ve Ferhat Göçer veya muadili.) Sanatçıların ücret, ulaşım, yeme içme v.b giderleri yüklenici firma tarafından karşılanacaktır. Konser en az 1 saat olacaktır. Sanatçı konusunda idarenin onayı alınmadan sanatçı ile anlaşma olmayacaktır.

1 adet

5.36

SUNUCU

Programların sunumu diksiyonu düzgün, Türkçeye hakim, profesyonel olarak mesleği icra eden 1 kişi tarafından yapılacaktır. İdare radyo ve televizyonlarda sunuculuk yapmış veya yapan profesyonel sunucuları talep edebilir.

3 gün

5.37

HALK OYUNLARI GRUBU

Düzenlenecek programlarda sahne alacak folklor grupları üç günlük program içinde idarenin onayı alınarak günlük en az üç gösteri sahneleyecek. Anadolu (Karadeniz, Ege, Erzurum vb.) ve Balkan (Arnavut, Boşnak vb.) halk dansları gösterileri yapacaklar. Gruplar en az 10 kişilik kız, erkek oyunculardan oluşacak, yörelere özgün folklorik kıyafetler giyilmiş olacak. Halkoyunları Gruplarının idarenin onayını alarak alanda hazır bulundurulması, grupların alana geliş gidişlerinin sağlanması, yeme içmelerinin sağlanması yüklenici firmaya aittir.

9 gösteri

5.38

ETNİK MÜZİK

Düzenlenecek programlarda sahne alacak Etnik Müzik Grupları veya bir sanatçı ve orkestrası ile üç günlük program içinde sahne alacaklar. Anadolu ve Balkan toplumu tarafından genel kabul görmüş, aykırı mesajları olmayan eserleri seslendirecek, Grup en az on iki kişiden oluşacak, grubun ihtiyacı olan enstrümanlar grup üyeleri tarafından çalınacak. Grupların ulaşım, yeme içme v.b giderleri yüklenici firma tarafından karşılanacaktır. Konser en az 1 saat olacaktır. Sanatçı konusunda idarenin onayı alınmadan sanatçı ile anlaşma olmayacaktır

4 adet

5.39

STANT KURULUMU

Yüklenici firma tarafından Gençlik Festivali etkinlikleri başlamadan en geç bir gün öncesinde idarenin belirleyeceği yer ve plan üzerine etkinlik süresince tanıtım çalışmalarının yapılacağı, belediye hizmet merkezlerinin tanıtımının yapılacağı, idarenin uygun gördüğü STK ve kurumlara tahsis edilmek üzere 25 adet 3x3m ebadında ahşap stantlar kuracaktır. Kurulan stantların üzerleri su geçirmez malzeme ile kaplanacak, üç tarafı kapalı, zemine 50cm aralıklı 5x10cm üzeri 18mm osb kaplanıp halı serilecek ve duvarları tek renk kumaş kaplanacak. Stantların aydınlatması yapılacak ve en az 2 adet priz konulacak.

25 stant

5.40

ÖDÜLLER

Gençlik festivali kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler içerisinde ilçemizde bulunan liseler arası yapılacak ödüllü müzik yarışmalarında dereceye giren yarışmacılara 1. olan gruba 1.500 (bin beş yüz), 2. olan gruba 1.000 (bin), 3. olan gruba 750 (yedi yüz elli) Türk Lirası ödül yüklenici firma tarafından ödenecektir.

3 ödül

5.41

HEDİYELER

Yüklenici firma tarafından gösteri yapan gruplara ve tanıtım faaliyetlerine katılan gençlere festival programı anısına üzerinde metni idare tarafından belirlenmiş yazı bulunan 12x19cm ebatlarında kristal plaket yüklenici firma tarafından dağıtılacaktır.

200 adet

5.42

MÜZİK YARIŞMA JÜRİSİ

Gençlik festivali kapsamında gerçekleştirilecek müzik yarışmalarında 4 kişiden oluşan, alanında uzman yada müzik öğretmenlerinden oluşan bir jürinin etkinlik süresince alanda hazır bulundurulması, alana geliş ve gidişlerinin sağlanması yüklenici firma tarafından sağlanacaktır.

3 gün

5.43

OYUN GRUPLARI

AugmentedReality, Macera Küpü, Salto Tranbolin ve Guitar Hero oyun ve eğlence setlerinin temini, alana idarenin gösterdiği noktaya kurulması ve program sonrasında kaldırılması yüklenici firmaya aittir. AugmentedRealitiy; 6x4 m 10 mm Outdoorled ekran, ekranın asılacağı iki ayak çelik truss sistemi, alan görüntüsü için kamera, sistemi çalıştırıcak yazılım ve ekrana verilecek görsellerin modellemelerini ve sistem operatörlerini kapsar. Macera Küpü; 10x10x10 m alana kurulacak çelik truss sistemli macera küpü kullanıcılarını 8m yüksekte yürüyecek şekilde tasarlanmış, kullanıcının güvenliği için tüm emniyet tedbirleri alınmış çelik ray sistemi, güvenlik kaskı, koşum, ara bağlantısı olan ve sistemin nasıl kullanılacağını anlatacak eğitmen ve gözetmenlerden oluşacaktır. Salto Tranbolin; 8x4m ebatlarında. Guitar Hero; Kişisel kullanım için gerekli tüm donanımlar.

3 gün

5.44

SES SİSTEMİ

Lıne-ArraySystem

EawKf 760 LıneArrayLongThrow – 12 Adet

EawKf 761 LıneArrayMedıumThrow – 4 Adet

Eaw Sb-1000 Sub-Bass – 12 Adet

Eaw Mx-8750 Dsp – 2 Adet

SystemPowerAmp-Case – 8 Adet

Pa&SıdeFıllSpeakers

Rcf 6001 Actıve Self Power – 4 Adet

StageMonitor

DynacordMadras M - 18 Self PowerSubbass – 2 Adet

DynacordMadras M - 15 Self Power – 12 Adet

Ev Plasma - 1 Self Power – 4 Adet

Rcf Art 315 – 322 – 8 Adet

ShurePsm 700 InEar – 4 Adet

Mıxer

Yamaha M7cl DıgıtalMıxer – 2 Adet

Yamaha Mg 12 Ch – 1 Adet

Sanatçı RiderMıkrofon Sistemi

Multıcoore

48 Ch 50 Mt 2 Out – 1 Adet

Player

PıoneerCdj 800 – 2 Adet

PıonerDjm   600 – 1 Adet

3 gün

5.45

SAHNE – TRUSS - IŞIK VE JENARATÖR

SAHNE SİSTEMİ

10x10 H:1,5m – 1 Adet

3x2 Rızer H:40cm – 1 Adet

2x2 Rızer H:30cm – 1 Adet

TRUUS SİSTEMİ

12x10x9h    6 Ayak Truss Sistemi – 1 Adet

12m Sectıon 40x40 – 1 Adet

IŞIK SİSTEMİ

Console

AvolıtesPearl 2004 Console – 1 Adet

Dımmer

Avolıtes 48 ChDımmer – 1 Adet

 18 ChDımmer – 1 Adet

MovıngHeads&Scanner

Martın Mac 700 – 12 Adet

Martın Mac 500 – 10 Adet

Martın Mac 600 – 4 Adet

ScmGıottto 400 – 6 Adet

Spots

Thomas Par 64 – 48 Adet

Desıstı 200kw – 2 Adet

Etc – 2 Adet

Acl – 2 Takım

Mollyfase – 2 Takım 8’li

Antarı Z-3000 Fog – 2 Adet

Hazer – 1 Adet

Splıtter

AvolıtesDmxSplıtter – 2 Adet

Follow Spots

1200 HmıFollow Spot – 2 Adet

JENARATÖR

Jeneratör 225kw – 1 Adet, yakıtı yüklenici firma tarafından karşılanacaktır.

3 gün

5.46

ALAN SÜSLEMESİ

Programın gerçekleştirileceği alan yüklenici firma tarafından 3 renk üzerine 1.000 metre zincir balonlarla süslenecek, Türk bayrakları ve belediye logolu 500 metre zincir bayrak süslemelerle alanlar donatılacak. Alan içerisinde çeşitli noktalara helyum gazı ile şişirilen 20 adet Jumbo balon asılacak, etkinlik alanı girişine tak hazırlanıp üzerine etkinlik ismi ve tarihlerinin yer aldığı yazı yazılacak.

1 adet

5.47

PROGRAM KİTAPÇIĞI

A4 ebadında en az 16(12+4) sayfa, iç sayfalar 4+4 renk,170 gr kuşe kağıt, kapak 4+4 renk, 300gr kuşe kağıt selefonlu ofset baskı yapılacak, basılmadan önce idarenin onayı alınacak ve dağıtımı yüklenici firma tarafından yapılacaktır

30.000 adet

5.48

AFİŞ

50x70 ebadında 4 renk, 135 kuşe gr kuşe kağıt, ofset baskı, basılmadan önce idarenin onayı alınacak. Dağıtımı yüklenici firma tarafından ilçe genelinde ve idarenin belirleyeceği adreslerde yapılacaktır.

1.000 adet

5.49

EL İLANI

A5 ebadında 4 renk, 135 gr kuşe kağıt, ofset baskı yapılacak, basılmadan önce idarenin onayı alınacak ve dağıtımı yüklenici firma tarafından gerçekleştirilecektir.

30.000 adet

 

YEDİ İKLİM YEDİ RENK ETKİNLİĞİ: (31 Mayıs – 15 Haziran 2014 Tarihleri Arasında)

5.50

ULUSAL SANATÇI

7 İklim 7 Renk organizasyonu sahne programlarında düzenlenecek konserlerde yer alacak sanatçılar, ülke çapında tanınmış, toplum tarafından genel kabul görmüş, aykırı mesajları olmayan sanatçılar olacaktır, örneğin; (Mustafa Ceceli, Kutsi, Rafet Elroman, Hüseyin Turan, Orhan Hakalmaz, Turgay Başyayla, Bülent Serttaş, Sevcan Orhan, Zara, Ferhat Göçer, Kıraç ve Funda Arar veya muadili.) Sanatçıların ücretleri yüklenici firma tarafından (ulaşım, yeme içme v.b dâhil) karşılanacaktır. Konser en az 1 saat olacaktır. Sanatçı konusunda idarenin onayı alınmadan sanatçı ile anlaşma olmayacaktır.

6 adet

5.51

ETNİK SANATÇI

Organizasyon programında 7 bölge için sahne alacak Etnik Sanatçılar, TRT halk müziği sanatçılarından yada ülke çapında tanınmış, toplum tarafından genel kabul görmüş, aykırı mesajları olmayan sanatçılar olacaktır, örneğin; (Selçuk Balcı, Zeynep Başkan, İbrahim Can, Mustafa Küçük, Arif Şentürk, Rüstem Avcı, Aysun Gültekin, Adile Kurt Karatepe, Onur Şan, Makbule Kaya, Cengiz Özkan, Sevda Gül veya muadili.) Sanatçıların ücretleri yüklenici firma tarafından (ulaşım, yeme içme v.b dâhil) karşılanacaktır. Konser en az 1 saat olacaktır. Sanatçı konusunda idarenin onayı alınmadan sanatçı ile anlaşma olmayacaktır.

10 adet

5.52

HALK OYUNLARI EKİBİ

Düzenlenecek programlarda sahne alacak 7 bölge ve farklı dallarda (Mahalli Dal, Geleneksel Dal, Stilize Dal ve Folklorik Dans) en az 10 kişilik kız ve erkek oyunculardan oluşan Halkoyunları Gruplarını idarenin onayını alarak alanda hazır bulundurulması, grupların alana geliş gidişlerinin sağlanması, yeme içmelerinin sağlanması yüklenici firmaya aittir.

16 gösteri

5.53

KARMA KORO

Programın içeriğine uygun 7 farklı bölgeyi içine alan, yöresel parçaların seslendirildiği, gerektiğinde farklı lehçe ve dillerde en az 10 parça seslendirecek içerisinde gerekli enstrümanları barındıran 30 kişilik bir koro idarenin belirlediği bir gün ve saatte alanda hazır bulunduracak. Grubun alana geliş gidişlerinin sağlanması, yeme içmelerinin sağlanması yüklenici firmaya aittir.

1 adet

5.54

SUNUCU

Sahne programlarının ve stant alanında yapılacak ziyaret ve etkinlikler


submit
submit