Duyurular
BAYRAMPAŞA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
Şırnak'ın İdil ilçesinde PKK'lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Türkiye’nin sayılı kadın bomba imha uzmanlarından Bayrampaşalı Astsubay Üstçavuş Esma Çevik şehit oldu.

ŞEHİDİN BAYRAMPAŞA'DAKİ EVİNE TÜRK BAYRAKLARI ASILDI
Acı haberin ardından 30 yaşındaki Şehit Esma Çevik'in Bayrampaşa'daki aile evine ateş düştü. Şehit Esma Çevik'in ailesinin Bayrampaşa Orta Mahalle'deki evi ve sokağı bayraklarla donatıldı. Ankara'daki görev yerinden 2 yıl önce Şırnak'a tayini çıktığı öğrenilen Çevik'in yaklaşık bir yıl önce de bomba imha uzmanı olduğu belirtildi. Annesi ve 3 kız kardeşiyle yaşadığı Bayrampaşa'daki evine en son 24 Kasım tarihinde geldiği öğrenilen Esma Çevik'in evli olduğu belirtildi. Şehidin böbrek hastası annesi için bir ambulans evinin önünde bekletiliyor. Kara haberin ulaştığı şehidin evinin önüne taziye çadırı kuran Bayrampaşa Belediyesi, şehidin cenaze törenine katılmak isteyenler için de saat 14.00'te Bayrampaşa Merkez Camii önünden otobüsler kaldıracak.

EDİRNEKAPI ŞEHİTLİĞİ’NDE TOPRAĞA VERİLECEK
Bayrampaşalı Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Esma Çevik için bugün (10 Aralık Salı)  saat 13.00'te İstanbul Bayrampaşa Orta Mahalle Lale Sokak'taki evinin önünde helallik alınacak, ardından şehidin cenazesi ikindi namazına müteakip Ataköy 5. Kısım Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verilecek.


submit
submit