Duyurular
3 BİN 100 ÖĞRENCİYE BURS
Eğitime destek olmak amacıyla öğrencilere düzenli olarak burs veren Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl da 3 bin 100 öğrenciye burs yardımı yaptı. Burs almaya hak kazanan öğrencilere düzenlenen programla bankamatik kartları teslim edildi.

Her yıl ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine burs veren Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl da yapılan başvuruları değerlendirerek 3 bin 100 öğrenciye burs imkânı sağladı. Velileriyle birlikte Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’ne davet edilen öğrencilere bankamatik kartları teslim edildi.

“EĞİTİME DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Programa katılarak eğitimin önemine vurgu yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Ülkemizin geleceği olan sevgili öğrencilerimize her yıl burs vererek destek oluyoruz. Bu yıl da geleneği bozmadık ve Bayrampaşalı toplam 3 bin 100 öğrencimize burs imkânı sağladık. Hayırlı olmasını ve güle güle harcamalarını temenni ediyorum. Bizler dün olduğu gibi bugün ve bundan sonra da eğitime destek olmayı kararlılıkla sürdüreceğiz.” dedi.

YAKLAŞIK 2 MİLYON LİRA BURS VERİLECEK
Altı ay boyunca ilkokul ve ortaokul öğrencilerine aylık 90 lira, lise öğrencilerine ise 100 lira burs verilecek. Toplamda 1 milyon 741 bin lira burs yardımı yapılacak.


submit
submit