Duyurular
BAYRAK’TAN NEFES KESEN TATBİKAT
Bayrampaşa Arama Kurtarma Ekibi (BAYRAK), ilk arama kurtarma tatbikatı ile nefesleri kesti. Yüksek katlarda mahsur kalanları kurtaran ekibin tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Bayrampaşa Arama Kurtarma Ekibi (BAYRAK), Şehit Büyükelçi İsmail Erez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde uygulamalı eğitim verdi ardından da tatbikat yaptı. Yüksek katlarda mahsur kalan yaralıları kurtaran ekibin tatbikatı gerçeğini aratmadı. Tatbikatı yakından takip eden ve ekipten bilgi alan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Nerede, ne zaman, ne şekilde geleceği bilinmeyen afetlere karşı her zaman hazırlıklı olmalıyız. Afetlerde can ve mal kaybının olmaması en büyük temennimiz. İlçemizde olası bir afete müdahale etmeye hazır olan BAYRAK ekibimiz kendini sürekli geliştiriyor.” dedi.

ONAR KİŞİLİK GÖNÜLLÜ EKİPLER OLUŞTURULUYOR
İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün öngördüğü afete hazırlık programı kapsamında her mahallede onar kişilik gönüllü arama kurtarma ekibi oluşturuluyor. Bu çerçevede, Bayrampaşa Arama Kurtarma Ekibi de (BAYRAK) 27 kişilik ilk ekibi oluşturarak teorik ve uygulamalı eğitim verdi.

BAYRAK Ekibinden sorumlu Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kumbasar yaptığı açıklamada, “Afete hazırlık programı kapsamında ilk hedefimiz 110 kişiye eğitim vermek ve ardından ikinci 110 kişiyi daha bu konuda eğitmek. BAYRAK Ekibimiz ayrıca okullarımızda sürekli olarak afetten korunma yöntemleri ve afete hazırlık konusunda bilgilendirme ve farkındalık yaratma çalışmalarını sürdürüyor. Yıl sonu itibariyle bu çalışmalarımızı ilçemizdeki okulların tamamında yapmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Siz de afet gönüllüsü olmak ve ücretsiz eğitim almak için sivilsavunma@bayrampasa.bel.tr üzerinden bize mail ile ulaşabilirsiniz...


submit
submit