Haberler
ATATÜRK, BAYRAMPAŞA'DA TÖRENLERLE ANILDI
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 80. yıl dönümünde, tüm Türkiye’de olduğu gibi Bayrampaşa’da da düzenlenen törenlerle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde Bayrampaşa’da düzenlenen programlarla anıldı. Anma programları, ilk olarak Suat Terimer Anadolu Lisesi’ndeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Daha sonra saat dokuzu beş geçe çalan sirenlerle birlikte saygı duruşunda bulunuldu. Buradaki program İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Törene Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Bayrampaşa Müftüsü Yılmaz Küçük, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile ilçedeki gaziler, okul müdürleri, eğitimciler, mahalle muhtarları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İkinci anma program ise Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Buradaki programda öğrenciler çeşitli gösteriler sergiledi ve Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi.

Anma programında konuşan Başkan Atila Aydıner, “Cumhuriyetimizin kurucusu ve İstiklal mücadelemizin öncüsü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Atatürk, 20. yüzyılın yetiştirdiği ve etkisi 21. yüzyıla uzanan ender liderlerdendir. Atatürk sadece devlet adamı değil, aynı zamanda iyi bir asker, bilginin değerini ve önemini bilen bir öğretmen, iyi bir tarihçi ve milletimizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması için önemli adımlar atmış bir dehadır” dedi.


submit
submit