Haberler
BİNLERCE BAYRAMPAŞALI HAMSİ FESTİVALİ’NDE BULUŞTU
Bayrampaşa Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Hamsi Festivali’nde Başkan Atila Aydıner, vatandaşlara ekmek arası hamsi ikram etti. Festivale yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, konser, horon, kemençe ve tulum gösterileri eşliğinde eğlenerek ikram edilen hamsilerin tadına baktı.

Bayrampaşa Belediyesi, Muratpaşa Mahallesi Pazartesi Pazarı alanında Hamsi Festivali düzenledi. Dev tavalarda özenle pişirilen tonlarca hamsi uzun kuyruklar oluşturan 10 bin kişiye dağıtıldı. Karadenizli sanatçılar Cimilli İbo, Recebim, Erol Şahin, Bedirhan ile Ramazan Yanık’ın sahne aldığı festivale yoğun ilgi gösteren vatandaşlar; horon, kemençe ve tulum gösterileri eşliğinde eğlenerek ikram edilen hamsilerin tadına baktı. Festivale katılan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de vatandaşlara balık-ekmek ikram etti.

“BAYRAMPAŞA’DA BİRLİK, BÜTÜNLÜK VE KARDEŞLİK RUHU VAR”
Birlik, bütünlük ve kardeşlik ruhu içinde güzel bir festival düzenlediklerini belirten ve hamsi pişirme tarifi veren Başkan Atila Aydıner, “Balık sezonunun açılmasıyla birlikte istedik ki Bayrampaşa’da hamsi festivali düzenleyelim. Bugün 10 bin kişilik hamsi hazırlayarak, vatandaşlarımıza ikram ettik. Rizeli bir başkan olarak böyle güzel bir festivalde bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bayrampaşalı bütün hemşehrilerimiz burada. Festivalimizde Karadeniz ezgileri, horon, kemençe ve tulum gösterileri var. Ve en önemlisi birlik, bütünlük ve kardeşlik var. Ben bu güzel atmosferin oluşmasına katkı sunan herkese gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Belediyenin düzenlediği festivalde oldukça eğlenen ve pazar gününü festivalle geçirmenin mutluluğunu yaşayan vatandaşlar da Başkan Aydıner’e teşekkür ederek, festivalden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.


submit
submit