Haberler
YAHYA KEMAL PARKI YENİ GÖRÜNTÜSÜYLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR
Bayrampaşa Belediyesi’nin yenileme programına dâhil ederek baştan sona yenilediği Yahya Kemal Parkı yeni görüntüsüyle göz kamaştırıyor. Park, yeni görünümüyle vatandaşların büyük beğenisi topluyor.

Bayrampaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bir yandan ilçedeki parkların sayısını arttırırken diğer taraftan mevcut parkları yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Yenileme programına dâhil edilen Altıntepsi Mahallesi Yahya Kemal Parkı’nda çalışmalar büyük oranda tamamlandı. Parktaki oturma grupları, çocuk oyun alanı, zemin kaplaması ve havuz baştan sona yenilendi. Yürüyüş yolunun da yapıldığı parktaki ağaç sayısı ve yeşil alan miktarı da arttırıldı. Fitnees aletlerinin de yerleştirildiği park vatandaşların rahatlıkla spor yapabileceği bir hale getirildi. Işıklandırma sistemi de baştan sona yenilenen parkın güvenliği ise birden çok noktaya yerleştirilen kameralarla sağlanıyor.

Öte yandan parkta, şiir, biyografi ve anıttan oluşan Yahya Kemal Beyatlı köşesi oluşturulacak.

“HERKESİN MUTLU VE UMUTLU OLDUĞU BİR İLÇE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Parkta incelemelerde bulunarak, vatandaşlarla sohbet eden Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “İlçemizdeki tüm parklarımızı günün şartlarına uygun biçimde baştan sona yeniliyor ve güzelleştiriyoruz. Bizim çalışmalarımızın ana gayesi daha yaşanabilir, daha modern ve daha yeşil bir Bayrampaşa’yı halkımızın hizmetine sunmak. Bu bağlamda her alanda yeni yeni projeler geliştirerek, ilçemizi 2023’e hazırlıyoruz. Herkesin mutlu ve umutlu olduğu bir ilçe için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.


submit
submit