Haberler
GERÇEĞİ ARATMAYAN KAZA TATBİKATI
Bayrampaşa Belediyesi, İlk Yardımda Farkındalık Günü’nde trafik kazalarına ve kazalar sonrası yapılan bilinçsiz ilk yardımlara dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla trafik kazası tatbikatı gerçekleştirdi.

Bayrampaşa Belediyesi, “İlk Yardımda Farkındalık Günü” dolayısıyla farklı bir etkinliğe imza attı. İsmetpaşa Mahallesi’ndeki Sabri Akpınar Parkı’nda gerçekleştirilen etkinlikte daha önce kazaya karışan bir araç kullanıldı. Aracın önce iki yayaya ve ardından ağaca çarptığı kaza mizanseninde vatandaşların yaralılara yaptığı yanlış ilk yardıma dikkat çekildi. Tatbikatı gerçek sanan bazı vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı. Gerçeğini aratmayan tatbikatta ambulans ve sağlık görevlileri de hazır bulundu.

“DOĞRU YAPILAN İLK YARDIM HAYAT KURTARIR”
Bayrampaşa Belediyesi İlk Yardım Eğitim Merkezi’nde vatandaşlara ücretsiz olarak ilk yardım eğitimi verdiklerini belirten Başkan Atila Aydıner, “Bugüne kadar yüzlerce vatandaşımıza ilk yardım eğitimi verdik. İlk yardım oldukça önemli bir konu. O nedenle bu konu hakkında hepimizin teorik ve pratik bilgisi olması gerekiyor. Ben buradan Bayrampaşalı hemşehrilerimi Sağlık İşleri Müdürlüğümüzde görevli, alanında uzman personellerimizin verdiği ilk yardım kurslarına katılmaya davet ediyorum. Unutmayalım, doğru yapılan ilk yardım hayat kurtarır. Bugün düzenlediğimiz etkinlikle bunu göstermeye çalıştık” dedi.

Etkinliğe Başkan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdürü Yusuf Oğuz Canbulat, Bayrampaşa belediye başkan yardımcıları Ahmet Kumbasar, Gökhan Balekoğlu, Yalçın Sırakaya ile Bayrampaşa mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.


submit
submit