Haberler
‘BEREKET KONVOYU’ BULGARİSTAN'DA
Balkanlar’daki yolculuğunu başarıyla sürdüren Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, Bulgaristan Filibe’de 3 bin kişilik iftar sofrası kurdu. Bölgede yaşayan Müslümanların büyük ilgi gösterdiği iftar programında sahne alan Rumeli türkülerinin efsane yorumcusu Arif Şentürk, soydaşlarımıza güzel bir Ramazan akşamı yaşattı.

Bayrampaşa Belediyesi’nin “Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganıyla 14. kez Balkanlara uğurladığı Bereket Konvoyu, Balkanlar’daki 18. durağı Bulgaristan Filibe’de 3 bin kişilik iftar sofrası kurdu. Bölgede yaşayan Müslümanların büyük ilgi gösterdiği iftar programında sahne alan Rumeli türkülerinin efsane yorumcusu Arif Şentürk, soydaşlarımıza güzel bir Ramazan akşamı yaşattı. Stolipinova Meydanı’nda düzenlenen programa Türkiye’nin Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani, Filibe Bölge Müftüsü Taner Veli, bürokratlar, din adamları ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

SON DURAK BULGARİSTAN KIRCAALİ OLDU
Filibe’nin ardından son iftar programını  Kırcaali’de düzenleyen konvoy, bu yılki Balkan yolculuğunu da başarıyla tamamladı.


submit
submit