Haberler
MİNİK ÖĞRENCİLERDEN ‘GERİ DÖNÜŞÜM’ DEFİLESİ
Bayrampaşa Belediyesi’nin “5 Haziran Dünya Çevre Günü” münasebetiyle düzenlediği programda, geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları kıyafetlerle podyuma çıkan minik öğrenciler büyük ilgi gördü. Aynı programda, ambalaj atığı ve atık pil toplama yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ise ödüllerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

“5 Haziran Dünya Çevre Günü” münasebetiyle özel bir program düzenleyen Bayrampaşa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, minik çocuklarda çevre duyarlılığı oluşmasını sağladı. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Gelişigüzel Kahve’de gerçekleşen programda, geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları kıyafetlerle podyuma çıkan minik öğrenciler büyük ilgi gördü. Aynı programda, Okullar Arası Ambalaj Atığı ve Atık Pil Toplama yarışmalarında dereceye giren öğrenciler de ödüllerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Hacı İlbey İlkokulu öğrencilerinden oluşan küçük mehteranların gösterisi ise misafirlerin büyük beğenisini topladı.

Programa Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, okul müdürleri ile çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı.

BAŞKAN AYDINER: GELECEĞİMİZİ ÇÖPE ATMAYALIM
Bu anlamlı etkinlikte çocukların mutluluğuna ortak olan Başkan Atila Aydıner, “Biliyoruz ki, çevre, aldığımız nefes, içtiğimiz su, soframızdaki bereket ve çocuklarımızın geleceğidir. Son yıllarda bu konudaki hassasiyetlerin artması oldukça sevindirici. Çünkü geri dönüşebilen atıklar milli bir servet. Bu atıklar heba olup gidiyor. 5 Haziran Çevre Koruma Günü etkinliği kapsamında sevgili çocuklarımıza geri dönüşümün, temiz ve yeşil çevrenin önemini anlattık” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın önderliğinde başlatılan sıfır atık projesine de değinen Başkan Aydıner, “Bayrampaşa Belediyesi olarak sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrolünü sağlayıp gelecek nesillere daha temiz ve gelişmiş bir Türkiye bırakılması hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilen ‘Sıfır Atık Projesi’ni’  bizler de benimsedik ve bu konudaki çalışmalarımıza hız verdik. Toplumdaki atık algısını çöp olarak nitelendirilen bir yaklaşımdan, çevre ve ekonomiye kazandırılan bir değere dönüştürmeyi hedefliyoruz. Lütfen geleceğimizi çöpe atmayalım” şeklinde konuştu.


submit
submit