Haberler
BAYRAMPAŞA’DA HER İFTAR AYRI BİR MUTLULUK
Geleneksel ‘komşuluk iftarları’ kapsamında Bayrampaşalı komşuları iftarda buluşturmaya devam eden Bayrampaşa Belediyesi, on altıncı iftar programını da geride bıraktı. Binlerce komşunun birlikte iftar yaptığı programlara Başkan Atila Aydıner de katılarak, vatandaşların iftar sevincine ortak oldu.

Bayrampaşa Belediyesi, ‘komşuluk iftarları’ kapsamında, Altıntepsi ve Yıldırım mahallelerinde düzenlediği programlarla yaklaşık 5 bin komşuyu aynı sofrada buluşturdu. Binlerce kişinin aynı duygularla aynı sofraları paylaştığı programlara Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de katılarak, vatandaşların iftar sevincine ortak oldu. Başkan Aydıner’e eşi Melahat Aydıner ile AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı da eşlik etti. Vatandaşların oldukça keyifli Ramazan akşamları geçirdiği programlarda çocuklar için de çeşitli gösteriler düzenlendi.

“GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN AYNI DUYGULARI TAŞIYORUZ”
Programlarda konuşan Başkan Aydıner, “Mübarek Ramazan ayında, suyumuzu, ekmeğimizi ve en önemlisi de dostluğumuzu Bayrampaşalı komşularımız ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bizler, komşulukta ve kardeşlikte sınır tanımadık, tanımıyoruz. 24 Haziran’da vereceğimiz güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye kararı için aynı duyguları taşıyoruz” dedi.

NAMAZGÂHA BÜYÜK İLGİ
İftar programlarının ardından, AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Mustafa Demir ile birlikte Yıldırım Mahallesi İkizler Sokak muhtarlık binası yanındaki Namazgâh alanına geçen Başkan Aydıner, burada alanı dolduran vatandaşlarla sohbet etti, ardından da onlarla birlikte teravih namazı kıldı.

Vatandaşların açık alanda namaz kılmasına imkân veren Namazgâh alanında, Ramazan ayına uygun olarak her akşam farklı bir etkinlik düzenleniyor.

 


submit
submit