Haberler
ENGELLİLERE ÖZEL İFTAR
Her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da engellileri unutmayan Bayrampaşa Belediyesi, ilçedeki engelli vatandaşlar ve aileleri için özel bir iftar programı düzenledi. Programa katılarak engelli vatandaşlar ile birlikte iftar yapan ve onlarla yakından ilgilenen Başkan Aydıner, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da engelli kardeşlerimize pozitif ayrımcılık uyguluyor ve onları özel iftar bir programında buluşturuyoruz” dedi.

Ramazan ayında bir yandan komşuluk ve kardeşlik iftarlarıyla Bayrampaşa ve Balkanlar’da iftar sofraları kuran Bayrampaşa Belediyesi, bir yandan da engelli vatandaşlar için özel bir iftar sofrası hazırladı. Bayrampaşa Belediyesi Fizik Tedavi Merkezi’nin desteği ile Bayrampaşa Kaymakamlık binası önünde düzenlenen iftar programına Bayrampaşa Belediye Bakanı Atila Aydıner, eşi Melahat Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ile çok sayıda engelli vatandaş ve aileleri katıldı. Belediye tarafından hazırlanan özel iftar menüsü ile oruçlarını açan engelliler ve aileleri söylenen ilahiler eşliğinde unutulmaz bir Ramazan akşamı yaşadı.

“ENGELLİLERE POZİTİF AYRIMCILIK”
Programda masaları tek tek gezerek engellilerle kucaklaşan Başkan Aydıner, “Engelli kardeşlerimizin engelsiz bir yaşam sürmesi için her zaman onlara destek oluyoruz. Güzel bir Ramazan akşamında engelli kardeşlerimiz ile iftar yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da engellilerimize pozitif ayrımcılık uyguluyor ve onları özel iftar programında buluşturuyoruz. Biz her zaman şunu söylüyoruz. Unutmayalım, hepimiz birer engelli adayıyız. O nedenle asıl önemli olan hayatın her anında engellilere engel olmamak. Engelli kardeşlerimizin sosyal yaşamın içinde daha fazla yer bulabilmesi için bu gibi programlar düzenlemeye devem edeceğiz” dedi.

“BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Kendileri için düzenlen iftar programından büyük onur duyduklarını belirten engelli vatandaşlar da,  “Bayrampaşa Belediyesi, sadece Ramazan’da değil her zaman yanımızda. Engelsiz bir yaşam sürebilmemiz için projeler üretmekten geri durmayan bir belediyemiz var. Bizleri düşünen ve bu düşüncesini somut projelerle pekiştiren Belediye Başkanımız Sayın Atila Aydıner’e ve ekibine çok teşekkür ediyoruz.” diyerek duygularını dile getirdiler.


submit
submit