Haberler
BİNLERCE ROMAN BAYRAMPAŞA’DA BULUŞTU
Bayrampaşa Belediyesi’nin Romanlar Haftası münasebetiyle düzenlediği etkinlikte binlerce Roman Bayrampaşa’da bir araya geldi. Oldukça renkli görüntülere sahne olan Roman Buluşması’nda konuşan Başkan Atila Aydıner, “Romanlar, dünyanın birçok yerinde yaşayan, neşeleriyle ve enerjileriyle içinde bulundukları topluma değer katan insanlar” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi, Bayrampaşa Rumeli Roman Derneği ile birlikte birinci Roman Buluşması düzenledi. Bayrampaşa Cevatpaşa Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe İstanbul Gaziosmanpaşa, Kasımpaşa, Kuştepe, Gültepe, Esenyurt, Çatalca Silivri ile Çanakkale, Kocaeli, Edirne ve Tekirdağ’dan gelen binlerce Roman katıldı. Roman sanatçılar Kobra Murat, Orhan Esen ve Hüzün’ün söylediği şarkılarla doyasıya eğlenen Romanlar kendilerine has danslarıyla oldukça renkli görüntüler oluşturdu.

“ROMANLAR İÇİNDE BULUNDUKLARI TOPLUMA DEĞER KATIYOR”
Etkinlikte konuşan Başkan Atila Aydıner, “Roman kardeşlerimize olan sevgimizi sözde bırakmadık ve onlar için büyük bir buluşma organize ettik. Neşeleriyle ve enerjileriyle güzel bir sinerji oluşturan Roman vatandaşlarımız ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bugün burada ülkemizin dört bir yanından Bayrampaşa’ya gelen binlerce Roman var.  Romanlar, sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında yaşayan ve içinde bulundukları topluma değer katan insanlar. Roman vatandaşlarımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde artık Türkiye’de hak ettikleri değeri görüyorlar. Bizim ilçemizde de çok sayıda Roman kardeşimiz yaşıyor. Bu kardeşlerimiz ilçemize renk katarak, burada güzel bir mozaik oluşturuyor. Biz onlarla birlikte güzeliz, onlar bizim canımız” ifadelerini kullandı.

“HATIRLANMAMIZ ÇOK GÜZEL”
Etkinliğe katılarak gönüllerince eğlenen Romanlar ise, “Tüm Romanlar bir arada çok güzel eğleniyoruz. Romanların da diğer insanlar gibi değer görmesi, bizlere değer verilmesi oldukça güzel. Bizleri hatırlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’a ve Belediye Başkanımız Atila Aydıner’e çok teşekkür ediyoruz” diyerek duygularını dile getirdiler.

Bayrampaşa birinci Roman Buluşması’na Türkiye’nin ve İstanbul’un birçok noktasından gelen çok sayıda Roman vatandaşın yanı sıra Başkan Atila Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Bayrampaşa Rumeli Roman Derneği Başkanı Turgay Kozan, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı.


submit
submit