Haberler
BAYRAMPAŞALILAR BİLECİK’TE ‘TARİH YOLCULUĞUNA’ ÇIKIYOR
Bayrampaşa Belediyesi, kültür gezileri kapsamında, ilçedeki vatandaşları Bilecik Söğüt’te tarih yolculuğuna çıkarıyor… Geziye Başkan Atila Aydıner'in eşi ve Hayırevi Koordinasyon Merkezi Başkanı Melahat Aydıner öncülük ediyor.

Bayrampaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü ve Hayırevi, bu yılki kültür gezilerini Bilecik Söğüt ile başlattı. Salı, perşembe ve cumartesi günleri günübirlik olarak düzenlenen gezi programı kapsamında vatandaşlara Bilecik Söğüt’teki tarihi mekânlar gezdiriliyor. Gezi güzergâhı; sırasıyla Şeyh Edebali Türbesi, Orhan Gazi Camii, Çelebi Sultan Mehmet Camii, Ertuğrul Gazi Mescidi, Hamidiye Camii, Hamidiye İdadesi-Darul Eytam, Ertuğrul Gazi Müzesi ve Ertuğrul Gazi Türbesi’nden oluşuyor. Geziye Başkan Atila Aydıner'in eşi ve Hayırevi Koordinasyon Merkezi Başkanı Melahat Aydıner öncülük ediyor.

3 Nisan Salı günü başlayan gezinin 12 Mayıs’a kadar devam ettirilmesi planlanıyor. Geziye katılmak isteyen vatandaşların Bayrampaşa Belediye binasındaki Akıllı Kent hizmet merkezine gelerek kayıt yaptırmaları gerekiyor. 


submit
submit