Haberler
KASTAMONULU’LAR BAYRAMPAŞA’DA BULUŞTU
Çanakkale Zaferi’nin 103. yılında, Bayrampaşa Belediyesi ve Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) işbirliği ile düzenlenen programda Çanakkale Zaferi coşkuyla kutlanırken şehitlerimiz de dualarla anıldı.

Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) Bayrampaşa Şubesi ve Bayrampaşa Belediyesi işbirliği ile Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda  Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı coşkuyla kutlanırken şehitlerimiz de dualarla anıldı. Nuruosmaniye Camii imamı Fatih Kaya’nın Kuran-ı Kerim tilaveti başlayan program, protokol konuşmalarıyla devam etti. Ardından semazen gösterisiyle süren programda Kastamonulu sanatçı Mete Tafracı’nın seslendirdiği türküler ve Sepetçioğlu ekibinin halk oyunları gösterisi salonu dolduran konuklardan büyük alkış aldı.

“KASTAMONULU KARDEŞLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”
Kastamonulular’ın Bayrampaşa’da önemli bir nüfus oranına sahip olduğunu belirten Başkan Atila Aydıner, programda yaptığı konuşmada, “Kastamonulu kardeşlerimizin her biri ilçemize değer katan önemli birer değer. Bayrampaşa Belediyesi olarak her zaman Kastamonulu kardeşlerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Böylesine anlamlı bir gece düzenleyen KAS-DER’in Bayrampaşa Şubesi’ni tebrik ediyorum. Şunu bir kez daha gördük ki, Kastamonulular bir etkinliğe imzasını atıyorsa o etkinliği en güzel şekilde gerçekleştiriyorlar. Bu çerçevede kendilerini yürekten kutluyorum. Çanakkale Savaşı’ndan günümüze vatanımız ve bayrağımız uğruna şehit olan kahramanlarımıza da bir kez daha yüce Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Programa MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Hüseyin Bürge ve Hulusi Şentürk, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, KAS-DER Genel Başkanı Orhan Gümüş, KAS-DER Bayrampaşa Şube Başkanı Şaban Can ile iş, sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Program, protokol üyelerine plaket takdimi ile sona erdi.


submit
submit