Haberler
BAYRAMPAŞA’DA KARNE HEYECANI
Bayrampaşa’da binlerce öğrenci, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle birlikte karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. Başkan Atila Aydıner de karne heyecanı yaşayan öğrencileri yalnız bırakmadı.

Tüm yurtta olduğu gibi Bayrampaşa’da da okullar yarıyıl tatiline girdi. Okulların tatile girmesiyle birlikte çok sayıda okulda karne dağıtım programı düzenlendi. Bayrampaşa Rıfat Canayakın Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Atatürk İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen programlara Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programlarda protokol konuşmaları yapıldı. Karnelerini takdir ve teşekkür ile taçlandırılan öğrencilerin mutluluğu gözlerine yansıdı.

“ÇOCUKLARIMIZ NOTLA ÖLÇÜLEMEYECEK KADAR DEĞERLİDİR”
Karne dağıtım programlarında konuşan Başkan Atila Aydıner, “Sevgili öğrenciler, dönem boyunca çok çalıştınız, çok yoruldunuz. Bugün emeklerinizin karşılığını alma günü. Yani karne günü. Karne, öğrencinin, öğretmenin ve velinin ortak başarısıdır. Başarıyı ve zekâyı rakamlarla ifade etmek elbette ki doğru değildir, karne zekâyı göstermez. Karneler verilen emeklere biçilmiş birer karşılıktır. Kıymetli aileler, unutmayalım, çocuklarımız notla ölçülemeyecek kadar değerlidir. Onlar bizim gözbebeğimiz, geleceğimizdir. Çocuklarımızın başarılarını elbette ki ödüllendirecek, kusurlarını da cezalandıracağız. Ancak hiçbir ceza çocuğu kendine, ailesine ve hayata küstürecek derecede şiddetli olmamalıdır. Bu vesileyle yarıyıl tatilinin öğretmenlerimiz, çocuklarımız, gençlerimiz ve aileler için hayırlı olmasını temenni ediyor; tüm öğrencilerimize eğitim yolculuklarında başarılar diliyorum” dedi.


submit
submit