Haberler
BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ’NDEN 3 BİN 500 ÖĞRENCİYE BURS
Eğitime destek olmak amacıyla öğrencilere düzenli olarak burs veren Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl da 3 bin 500 öğrenciye burs yardımı yaptı. Burs almaya hak kazanan öğrenciler, düzenlenen programla maaş kartlarını Başkan Atila Aydıner’in elinden aldı.

Her yıl ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine burs veren Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl da yapılan araştırma sonucu belirlenen 3 bin 500 öğrenciye burs imkânı sağladı. Velileriyle birlikte Sinan Erden Spor Kompleksi’ne gelen öğrenciler, düzenlenen törenle maaş kartlarını aldı. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in elinden burs kartlarını alan öğrenciler, burs dağıtım töreni sonrasında sanatçı İsmail Yılmaz’ın sahne aldığı etkinlikte doyasıya eğlendi.

Programda konuşan Başkan Aydıner, “Bir pazar günü yine sizlerle bir aradayız. Her yıl olduğu gibi yine bir burs programında dedik ki sevgili velilerimizle ve öğrencilerimizle bir arada olalım. Onlara bir nebze olsun katkıda bulunabilir miyiz acaba diye düşündük ve bu yıl toplamda 3 bin olan sayıyı 3 bin 500’e çıkardık. Bu şunu gösteriyor; Allah nasip ederse önümüzdeki yıllarda da sayıyı inşallah daha çok arttırmanın gayreti içerisinde olacağız. Sizlerin bizlere vermiş olduğunuz desteklerle, durmak yok hizmete devam sloganımızla, diğer taraftan da güler yüzlü bir belediyecilikle Bayrampaşa’da hizmetkârlık yapmaya devam ediyoruz. Ve ekip arkadaşlarımızla beraber Bayrampaşa’yı 2023 hedeflerine emin bir ulaştıracağız. Yeter ki sizler bizlere olan desteğinizi esirgemeyin” dedi.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerine aylık 60 lira, lise öğrencilerine ise 75 lira burs verilecek. Toplamda 1 milyon 352 bin 160 lira burs yardımı yapılacak.


submit
submit