Haberler
BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ’NDEN DİN GÖREVLİLERİNE İLK YARDIM EĞİTİMİ
Toplumda ilk yardım bilincini yaygınlaştırmayı amaçlayan Bayrampaşa Belediyesi, bu kapsamda, ilçedeki din görevlilerine ilk yardım eğitimi veriyor.

Bayrampaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde bulunan İlk Yardım Eğitim Merkezi’nde (BİYEM) ilçedeki din görevlilerine ilk yardım eğitimi veriyor. Bayrampaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Kenan Kır ve ekibi tarafından haftada iki gün toplam 16 saat verilen eğitimlerde solunum yetmezliği, kanama, kesik, kaza, tıkanma, zehirlenme, hayvan ısırmaları, yaralanma gibi konular uygulamalı olarak anlatılıyor. Gruplar halinde düzenlenen eğitimlerde şuana kadar yaklaşık 30 din görevlisi ilk yardım eğitimi aldı. Eğitimin Bayrampaşa’daki din görevlilerinin tamamına verilmesi planlanıyor. Kursiyerlere eğitimin sonunda ‘katılım belgesi’ takdim ediliyor.

“ÖĞRETMENLERE DE VERİLECEK”
İlk yardımın önemine dikkat çeken Dr. Kenan Kır, “Doğru bir şekilde uygulanan ilk yardım hayat kurtarır. Toplumun tüm kesimlerinin bu konuya duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum. Zira her an yakınlarımızın başına bir kaza gelebilir. Böyle durumlarda ilk yardım bilgimiz varsa, müdahale edebiliriz. Aksi durumda sevdiklerimizi kaybedebiliriz. Bunun olmasını istemediğimiz için Bayrampaşa’daki tüm kurumlarda ilk yardım eğitimi verme kararı aldık. İlk olarak belediye personelimize yönelik başlattığımız eğitimleri şimdi de din görevlilerimiz ile sürdürüyoruz. Daha sonra da Bayrampaşa’daki öğretmenlerimize ilk yardım eğitimi vereceğiz” dedi.


submit
submit